Acasă › Catalog auto › KGM › Musso › Musso II (Q300) Standard Deck › 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin

KGMKGM Musso II (Q300) Standard Deck 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin2026: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

Specificații cheie

KGM Musso II (Q300) Standard Deck 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin /Pick-up 2026 - /
Ce tip de caroserie are KGM Musso II (Q300) Standard Deck?
Pick-up, 4 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are KGM Musso II (Q300) Standard Deck 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin?
10-10.1 l/100 km
23.5 - 23.3 US mpg
28.2 - 28 UK mpg
10 - 9.9 km/l
Cât de ecologic este KGM Musso 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin?
195-199 g/km CO2
Ce putere dezvoltă KGM Musso Pick-up 2026 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin?
202 CP, 441 Nm
325 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru KGM Musso Pick-up 2026 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin?
2.2 l
2157 cm3
131.63 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2026 KGM 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin?
4, În linie
Ce tip de tracțiune are KGM Musso II (Q300) Standard Deck Pick-up 2026 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin?
Tracțiune integrală (4x4). MAI. MAI pune în mișcare roțile din spate permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din față sunt puse în mișcare.
Ce lungime are 2026 KGM Musso Pick-up?
5150 mm
202.76 in.
Ce lățime are 2026 KGM Musso Pick-up?
1950 mm
76.77 in.
Ce masă proprie are 2026 KGM Musso II (Q300) Standard Deck 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin?
2160 kg
4762 lbs.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2026 KGM Musso II (Q300) Standard Deck 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin?
6, cutie automată Aisin
KGM Musso II (Q300) Standard Deck 2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin
Comparație

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
2.2 e-XDI (202 CP) 4WD Aisin
Începutul producției
Februarie, 2026
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Pick-up
Număr de scaune
5
Număr de uși
4
Cauți KGM Musso la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
10.6-10.7 l/100 km 22.2 - 22 US mpg
26.6 - 26.4 UK mpg
9.4 - 9.3 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
9.2-9.6 l/100 km 25.6 - 24.5 US mpg
30.7 - 29.4 UK mpg
10.9 - 10.4 km/l
Consumul de combustibil - mixt
10-10.1 l/100 km 23.5 - 23.3 US mpg
28.2 - 28 UK mpg
10 - 9.9 km/l
Emisii CO2
195-199 g/km
Tipul de combustibil
Motorină
Raport greutate/putere
10.7 kg/CP, 93.5 CP/t
Raport greutate/Cuplu
4.9 kg/Nm, 204.2 Nm/t

Motorul

Putere
202 CP @ 3800 rot/min
Putere pe litru de cilindree
93.6 CP/l
Cuplu
441 Nm @ 1600-2600 rot/min 325 lb.-ft. @ 1600-2600 rot/min
Dispunerea motorului
Față, longitudinal
Cilindree
2157 cm3 131.63 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
În linie
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Diesel Common Rail
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Sisteme motor
Sistem Start & Stop

Volum și greutăți

Masă proprie
2160 kg 4762 lbs.

Dimensiuni

Lungime
5150 mm 202.76 in.
Lățime
1950 mm 76.77 in.
Înălțime
1845-1865 mm 72.64 - 73.43 in.
Ampatament
3100 mm 122.05 in.
Garda la sol
225-245 mm 8.86 - 9.65 in.
Unghi de atac
22.5-30.9°

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
MAI pune în mișcare roțile din spate permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din față sunt puse în mișcare.
Tracțiune
Tracțiune integrală (4x4)
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie automată Aisin
Suspensie spate
Suspensie multi-link independentă
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Dimensiunea jantelor
17; 18; 20