Acasă >> Catalog auto >> HSV >> Clubsport >> Clubsport Gen-F2 >> R8 LSA 6.2 V8 (533 CP)
Catalog auto Autentificare Înregistrare Car Specs API
Română ▼

Specificațiile tehnice ale HSV Clubsport Gen-F2 R8 LSA 6.2 V8 (533 CP) /2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026/

Specificatii cheie

HSV Clubsport Gen-F2 R8 LSA 6.2 V8 (533 CP) /Sedan 2017 - /

Ce tip de caroserie are HSV Clubsport Gen-F2?
Sedan, 4 Uşi, 5 scaune
Ce putere are HSV Clubsport Sedan 2017 R8 LSA 6.2 V8 (533 Hp)?
533 CP, 691 Nm
510 lb.-ft.
Ce cilindree are HSV Clubsport Sedan 2017 R8 LSA 6.2 V8 (533 Hp)?
6.2 l
6162 cm3
376.03 cu. in.
Câți cilindri are 2017 HSV R8 LSA 6.2 V8 (533 Hp)?
8, Motor V
Ce sistem de transmisie are HSV Clubsport Gen-F2 Sedan 2017 R8 LSA 6.2 V8 (533 Hp)?
Tracţiune spate. ICE (Motor termic). Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din spate ale vehiculului.
Ce lungime are 2017 HSV Clubsport Sedan?
4991 mm
196.5 in.
Ce lățime are 2017 HSV Clubsport Sedan?
1899 mm
74.76 in.
Care este masa maximă admisă pentru 2017 HSV Clubsport Gen-F2 R8 LSA 6.2 V8 (533 Hp)?
2249 kg
4958 lbs.
Ce volum are portbagajul la 2017 HSV Clubsport Sedan?
496 l
17.5 cu. ft.
Câte trepte de viteză are Ce tip de cutie de viteze are 2017 HSV Clubsport Gen-F2 R8 LSA 6.2 V8 (533 Hp)?
6, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Generație
Modificare (Motor)
R8 LSA 6.2 V8 (533 CP)
Începutul producției
2017 an
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Sedan
Număr de scaune
5
Număr de uşi
4
Cauți HSV Clubsport la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Tipul de combustibil
Benzină

Motorul

Putere
533 CP @ 6150 rot/min
Putere pe litru volum de lucru
86.5 CP/l
Cuplu
691 Nm @ 4200 rot/min 510 lb.-ft. @ 4200 rot/min
Dispunerea motorului
Faţă, Longitudinal
Cilindree
6162 cm3 376.03 cu. in.
Numărul de cilindri
8
Configurația motorului
Motor V
Diametrul cilindrilor
103.25 mm 4.06 in.
Cursa pistonului
92 mm 3.62 in.
Raport de compresie
9.1:1
Aspirația motorului
Compresor mecanic (Supercharger), Intercooler
Specificația uleiului de motor

Volum și greutăți

Masă maximă autorizată
2249 kg 4958 lbs.
Volumul minim al portbagajului
496 l 17.5 cu. ft.
Volumul rezervorului
71 l 18.76 US gal | 15.62 UK gal
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1600 kg 3527 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4991 mm 196.5 in.
Lăţime
1899 mm 74.76 in.
Înălţime
1453 mm 57.2 in.
Ampatament
2915 mm 114.76 in.
Ecartament faţă
1616 mm 63.62 in.
Ecartament spate
1590 mm 62.6 in.
Diametrul minim al cercului de virare
11.4 m 37.4 ft.

Transmisie, frânare și suspensie

Arhitectura sistemului de transmisie
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din spate ale vehiculului.
Tracțiune
Tracţiune spate
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Independentă, tip McPherson cu arc elicoidal și bară stabilizatoare
Suspensie spate
Suspensie multi-link independentă
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Discuri ventilate
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor