| De ce tip este caroseria, Fulwin X3L? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Fulwin X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | 5.8 l/100 km 40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Fulwin X3 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | China VI b |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | 150-215 km 93.21 - 133.59 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Fulwin X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | 20.1 kWh/100 km 32.35 kWh/100 mi 104 MPGe 5 km/kWh 3.1 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2025 X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | 170 km/h | 105.63 mph |
| Care este puterea motorului, Fulwin X3 SUV 2025 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | 252 CP, 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Fulwin X3 SUV 2025 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2025 Fulwin 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Fulwin X3L SUV 2025 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | Tracţiunea spate. PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Fulwin X3 SUV? | 4503 mm 177.28 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Fulwin X3 SUV? | 1950 mm 76.77 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2025 Fulwin X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | 1905 kg 4199.81 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2025 Fulwin X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | 2360 kg 5202.91 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2025 Fulwin X3 SUV? | 450 - 1238 l 15.89 - 43.72 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Fulwin X3L 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 Hp) Range Extender? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Fulwin |
| Model | X3 |
| Generație | X3L |
| Modificare (Tip motor) | 1.5 TGDI 33.68 kWh (252 CP) Range Extender |
| Anul inceperii productiei | Septembrie, 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Viteza maximă | 170 km/h 105.63 mph |
| Standardul ecologic | China VI b |
| Raport greutate/putere | 7.6 kg/CP, 132.3 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6.4 kg/Nm, 157.5 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 33.68 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică | 150-215 km 93.21 - 133.59 mi |
| Consum mediu de energie | 20.1 kWh/100 km
32.35 kWh/100 mi 104 MPGe 5 km/kWh 3.1 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 252 CP |
| Cuplu motor electric | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | 112AD3 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 252 CP |
| Cuplul total al sistemului | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Motor cu combustie interna | |
| Putere | 156 CP @ 5200 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 104.1 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm @ 2500 rot/min 162.26 lb.-ft. @ 2500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | SQRH4J15 |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 72 mm 2.83 in. |
| Cursa cilindrilor | 92 mm 3.62 in. |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1905 kg 4199.81 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2360 kg 5202.91 lbs. |
| Încarcatura maxima | 455 kg 1003.1 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 450 l 15.89 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1238 l 43.72 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4503 mm 177.28 in. |
| Lăţime | 1950 mm 76.77 in. |
| Înălţime | 1815 mm 71.46 in. |
| Ampatament | 2783 mm 109.57 in. |
| Ecartament faţă | 1669 mm 65.71 in. |
| Ecartament spate | 1675 mm 65.94 in. |
| consola frontala | 870 mm 34.25 in. |
| consola spate | 850 mm 33.46 in. |
| Garda la sol | 225 mm 8.86 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.2 m 36.75 ft. |
| Unghi Abordarea | 22° |
| Unghi de plecare | 30° |
| unghiul de urcare | 45° |
| Adâncime de trecere prin vad | 625 mm 24.61 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/55 R19; 265/45 R21 |
| Dimensiunea jantelor | 8J x 19; 9J x 21 |