
| De ce tip este caroseria, Ford Focus III Hatchback? | Hatchback, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Ford Focus III Hatchback 1.6 TDCi (115 Hp) start/stop? | 4.2 l/100 km 56 US mpg 67.3 UK mpg 23.8 km/l |
| Cât de rapidă este mașina, 2010 Focus III Hatchback 1.6 TDCi (115 Hp) start/stop? | 193 km/h | 119.92 mph 0-100 km/h: 10.8 sec 0-60 mph: 10.3 sec |
| Care este puterea motorului, Ford Focus Hatchback 2010 1.6 TDCi (115 Hp) start/stop? | 115 CP |
| Care este sistemul de transmisie, Ford Focus III Hatchback Hatchback 2010 1.6 TDCi (115 Hp) start/stop? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2010 Ford Focus Hatchback? | 4358 mm 171.57 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2010 Ford Focus Hatchback? | 1823 mm 71.77 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2010 Ford Focus III Hatchback 1.6 TDCi (115 Hp) start/stop? | 1269 kg 2797.67 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2010 Ford Focus III Hatchback 1.6 TDCi (115 Hp) start/stop? | 1900 kg 4188.78 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2010 Ford Focus Hatchback? | 363 - 1148 l 12.82 - 40.54 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2010 Ford Focus III Hatchback 1.6 TDCi (115 Hp) start/stop? | 6, cutie manuală |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Ford |
| Model | Focus |
| Generație | Focus III Hatchback |
| Modificare (Tip motor) | 1.6 TDCi (115 CP) start/stop |
| Anul inceperii productiei | 2010 an |
| Anul opririi productiei | 2014 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban | 5.1 l/100 km
46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban | 3.7 l/100 km
63.6 US mpg 76.3 UK mpg 27 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt | 4.2 l/100 km
56 US mpg 67.3 UK mpg 23.8 km/l |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 10.8 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 10.8 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 10.3 sec |
| Viteza maximă | 193 km/h 119.92 mph |
| Raport greutate/putere | 11 kg/CP, 90.6 CP/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 115 CP |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | T1DA, T1DB |
| Configurația motorului | in linie |
| Sistem de injecție de combustibil | Commonrail Diesel |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Capacitate baie ulei | 3.8 l 4.02 US qt | 3.34 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1269 kg 2797.67 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 1900 kg 4188.78 lbs. |
| Încarcatura maxima | 631 kg 1391.12 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 363 l 12.82 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1148 l 40.54 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 53 l 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1200 kg 2645.55 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 670 kg 1477.1 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 75 kg 165.35 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4358 mm 171.57 in. |
| Lăţime | 1823 mm 71.77 in. |
| Latime cu oglizile inchise | 1858 mm 73.15 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2010 mm 79.13 in. |
| Înălţime | 1484 mm 58.43 in. |
| Ampatament | 2648 mm 104.25 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11 m 36.09 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 6 trepte, cutie manuală |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Dimensiunea pneurilor | 205/55 R16; 215/55 R16; 215/50 R17; 235/40 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 16; 7J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |