Acasă >> Catalog auto >> Dacia >> Sandero >> Sandero II Stepway (facelift 2016) >> 1.0 SCe (73 CP)
Catalog auto Autentificare Înregistrare Car Specs API
Română ▼

Specificațiile tehnice ale Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) 1.0 SCe (73 CP) /2018, 2019, 2020/

2016 Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) - Fotografie 1
Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) - Fotografie 2Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) - Fotografie 3Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) - Fotografie 4Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) - Fotografie 5Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) - Fotografie 6Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) - Fotografie 7Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) - Fotografie 8Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) - Fotografie 9Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) - Fotografie 10

Specificatii cheie

Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) 1.0 SCe (73 CP) /Crossover 2018 - 2020/

Ce tip de caroserie are Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016)?
Crossover, 5 Uşi, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) 1.0 SCe (73 Hp)?
5.8-6.4 l/100 km
40.6 - 36.8 US mpg
48.7 - 44.1 UK mpg
17.2 - 15.6 km/l
Cât de ecologic este Dacia Sandero 1.0 SCe (73 Hp)?
130-145 g/km CO2
Euro 6
Cât de rapid este 2018 Sandero II Stepway (facelift 2016) 1.0 SCe (73 Hp)?
158 km/h | 98 mph
0-100 km/h: 16.7 sec
0-60 mph: 15.9 sec
Ce putere are Dacia Sandero Crossover 2018 1.0 SCe (73 Hp)?
73 CP, 97 Nm
72 lb.-ft.
Ce cilindree are Dacia Sandero Crossover 2018 1.0 SCe (73 Hp)?
1.0 l
998 cm3
60.9 cu. in.
Câți cilindri are 2018 Dacia 1.0 SCe (73 Hp)?
3, in linie
Ce sistem de transmisie are Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) Crossover 2018 1.0 SCe (73 Hp)?
Tracţiune faţă. ICE (Motor termic). Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2018 Dacia Sandero Crossover?
4080 mm
160.63 in.
Ce lățime are 2018 Dacia Sandero Crossover?
1757 mm
69.17 in.
Ce masă proprie are 2018 Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) 1.0 SCe (73 Hp)?
1010 kg
2227 lbs.
Care este masa maximă admisă pentru 2018 Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) 1.0 SCe (73 Hp)?
1505 kg
3318 lbs.
Ce volum are portbagajul la 2018 Dacia Sandero Crossover?
320 - 1200 l
11.3 - 42.4 cu. ft.
Câte trepte de viteză are Ce tip de cutie de viteze are 2018 Dacia Sandero II Stepway (facelift 2016) 1.0 SCe (73 Hp)?
5, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Modificare (Motor)
1.0 SCe (73 CP)
Începutul producției
2018 an
Sfârșitul producției
2020 an
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Crossover
Număr de scaune
5
Număr de uşi
5
Cauți Dacia Sandero la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consum combinat de combustibil (WLTP)
5.8-6.4 l/100 km 40.6 - 36.8 US mpg
48.7 - 44.1 UK mpg
17.2 - 15.6 km/l
Emisii CO2 (WLTP)
130-145 g/km
Consumul de combustibil - urban
5.9 l/100 km 39.9 US mpg
47.9 UK mpg
16.9 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
4.7 l/100 km 50 US mpg
60.1 UK mpg
21.3 km/l
Consumul de combustibil - mixt
5.1 l/100 km 46.1 US mpg
55.4 UK mpg
19.6 km/l
Emisii CO2
117 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Acceleraţie 0 - 100 km/h
16.7 sec
Acceleraţie 0 - 62 mph
16.7 sec
Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
15.9 sec
Viteza maximă
158 km/h 98 mph
Standardul ecologic
Euro 6
Raport greutate/putere
13.8 kg/CP, 72.3 CP/tonă
Raport greutate/Cuplu
10.4 kg/Nm, 96 Nm/tonă

Motorul

Putere
73 CP @ 6300 rot/min
Putere pe litru volum de lucru
73.1 CP/l
Cuplu
97 Nm @ 3500 rot/min 72 lb.-ft. @ 3500 rot/min
Dispunerea motorului
Faţă, Transversal
Model/Cod motor
B4D 411
Cilindree
998 cm3 60.9 cu. in.
Numărul de cilindri
3
Configurația motorului
in linie
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție multipunct
Aspirația motorului
Motor aspirat natural
Capacitate ulei motor
3 l 3.17 US qt | 2.64 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
4.5 l 4.76 US qt | 3.96 UK qt

Volum și greutăți

Masă proprie
1010 kg 2227 lbs.
Masă maximă autorizată
1505 kg 3318 lbs.
Încarcatura maxima
495 kg 1091 lbs.
Volumul minim al portbagajului
320 l 11.3 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1200 l 42.4 cu. ft.
Volumul rezervorului
50 l 13.21 US gal | 11 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
80 kg 176 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
790 kg 1742 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
520 kg 1146 lbs.
Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare
75 kg 165 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4080 mm 160.63 in.
Lăţime
1757 mm 69.17 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1994 mm 78.5 in.
Înălţime
1618 mm 63.7 in.
Ampatament
2589 mm 101.93 in.
Ecartament faţă
1489 mm 58.62 in.
Ecartament spate
1492 mm 58.74 in.
consola frontala
835 mm 32.87 in.
consola spate
656 mm 25.83 in.
Garda la sol
173 mm 6.81 in.
Diametrul minim al cercului de virare
10.5 m 34.45 ft.

Transmisie, frânare și suspensie

Arhitectura sistemului de transmisie
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracţiune faţă
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
5 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Independentă, tip McPherson
Suspensie spate
Semi-independentă, cu arc
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Tambur
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecţie
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor