Acasă › Catalog auto › Dacia › Logan › Logan II MCV Stepway (facelift 2017) › 0.9 TCe (90 CP) Easy-R

DaciaDacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) 0.9 TCe (90 CP) Easy-R2019, 2020: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

2017 Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) - Fotografie 1
Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) - Fotografie 2Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) - Fotografie 3Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) - Fotografie 4Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) - Fotografie 5Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) - Fotografie 6Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) - Fotografie 7Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) - Fotografie 8Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) - Fotografie 9Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) - Fotografie 10

Specificații cheie

Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) 0.9 TCe (90 CP) Easy-R /Break 2019 - 2020/
Ce tip de caroserie are Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017)?
Break, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) 0.9 TCe (90 Hp) Easy-R?
6-6.6 l/100 km
39.2 - 35.6 US mpg
47.1 - 42.8 UK mpg
16.7 - 15.2 km/l
Cât de ecologic este Dacia Logan 0.9 TCe (90 Hp) Easy-R?
136-149 g/km CO2
Euro 6d-TEMP
Cât de rapid este 2019 Logan II MCV Stepway (facelift 2017) 0.9 TCe (90 Hp) Easy-R?
175 km/h | 109 mph
0-100 km/h: 12.3 sec
0-60 mph: 11.7 sec
Ce putere dezvoltă Dacia Logan Break 2019 0.9 TCe (90 Hp) Easy-R?
90 CP, 140 Nm
103 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Dacia Logan Break 2019 0.9 TCe (90 Hp) Easy-R?
0.9 l
898 cm3
54.8 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2019 Dacia 0.9 TCe (90 Hp) Easy-R?
3, În linie
Ce tip de tracțiune are Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) Break 2019 0.9 TCe (90 Hp) Easy-R?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2019 Dacia Logan Break?
4528 mm
178.27 in.
Ce lățime are 2019 Dacia Logan Break?
1761 mm
69.33 in.
Ce masă proprie are 2019 Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) 0.9 TCe (90 Hp) Easy-R?
1194 kg
2632 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2019 Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) 0.9 TCe (90 Hp) Easy-R?
1609 kg
3547 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 2019 Dacia Logan Break?
573 - 1518 l
20.2 - 53.6 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2019 Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017) 0.9 TCe (90 Hp) Easy-R?
5, cutie automată Easy-R

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
0.9 TCe (90 CP) Easy-R
Începutul producției
2019
Sfârșitul producției
Septembrie, 2020
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Break
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Dacia Logan la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consum combinat de combustibil (WLTP)
6-6.6 l/100 km 39.2 - 35.6 US mpg
47.1 - 42.8 UK mpg
16.7 - 15.2 km/l
Emisii CO2 (WLTP)
136-149 g/km
Consumul de combustibil - urban (NEDC)
6.1 l/100 km 38.6 US mpg
46.3 UK mpg
16.4 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC)
5.5 l/100 km 42.8 US mpg
51.4 UK mpg
18.2 km/l
Consumul de combustibil - mixt (NEDC)
5.7 l/100 km 41.3 US mpg
49.6 UK mpg
17.5 km/l
Emisii CO2 (NEDC)
130 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Accelerație 0 - 100 km/h
12.3 sec
Accelerație 0 - 62 mph
12.3 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
11.7 sec
Viteza maximă
175 km/h 109 mph
Standardul ecologic
Euro 6d-TEMP
Raport greutate/putere
13.3 kg/CP, 75.4 CP/t
Raport greutate/Cuplu
8.5 kg/Nm, 117.3 Nm/t

Motorul

Putere
90 CP @ 5000 rot/min
Putere pe litru de cilindree
100.2 CP/l
Cuplu
140 Nm @ 2250 rot/min 103 lb.-ft. @ 2250 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
H4B 408
Cilindree
898 cm3 54.8 cu. in.
Numărul de cilindri
3
Configurația motorului
În linie
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție multipunct
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
4.1 l 4.33 US qt | 3.61 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
4.5 l 4.76 US qt | 3.96 UK qt
Sisteme motor
Sistem Start & Stop

Volum și greutăți

Masă proprie
1194 kg 2632 lbs.
Masă maximă autorizată
1609 kg 3547 lbs.
Încărcătura maximă
415 kg 915 lbs.
Volumul minim al portbagajului
573 l 20.2 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1518 l 53.6 cu. ft.
Volumul rezervorului
50 l 13.21 US gal | 11 UK gal
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1110 kg 2447 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
595 kg 1312 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4528 mm 178.27 in.
Lățime
1761 mm 69.33 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1994 mm 78.5 in.
Înălțime
1590 mm 62.6 in.
Ampatament
2635 mm 103.74 in.
Ecartament față
1491 mm 58.7 in.
Ecartament spate
1481 mm 58.31 in.
Consolă frontală
846 mm 33.31 in.
Consolă spate
1047 mm 41.22 in.
Garda la sol
174 mm 6.85 in.
Diametrul minim al cercului de virare
10.7 m 35.1 ft.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
5 trepte, cutie automată Easy-R
Frâne față
Discuri ventilate, 258x22 mm
Frâne spate
Tambur
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Hidraulică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor