Acasă › Catalog auto › Citroen › Xsara › Xsara Coupe (N0, Phase I) › 1.4 i (75 CP)

CitroenCitroen Xsara Coupe (N0, Phase I) 1.4 i (75 CP)1997, 1998, 1999, 2000: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

1998 Citroen Xsara Coupe (N0, Phase I) - Fotografie 1
Citroen Xsara Coupe (N0, Phase I) - Fotografie 2Citroen Xsara Coupe (N0, Phase I) - Fotografie 3

Specificații cheie

Citroen Xsara Coupe (N0, Phase I) 1.4 i (75 CP) /Coupé 1997 - 2000/
Ce tip de caroserie are Citroen Xsara Coupe (N0, Phase I)?
Coupé, 3 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Citroen Xsara Coupe (N0, Phase I) 1.4 i (75 Hp)?
7.6 l/100 km
30.9 US mpg
37.2 UK mpg
13.2 km/l
Cât de ecologic este Citroen Xsara 1.4 i (75 Hp)?
180 g/km CO2
Cât de rapid este 1997 Xsara Coupe (N0, Phase I) 1.4 i (75 Hp)?
175 km/h | 109 mph
0-100 km/h: 14.1 sec
0-60 mph: 13.4 sec
Ce putere dezvoltă Citroen Xsara Coupé 1997 1.4 i (75 Hp)?
75 CP, 111 Nm
82 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Citroen Xsara Coupé 1997 1.4 i (75 Hp)?
1.4 l
1360 cm3
82.99 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 1997 Citroen 1.4 i (75 Hp)?
4, În linie
Ce tip de tracțiune are Citroen Xsara Coupe (N0, Phase I) Coupé 1997 1.4 i (75 Hp)?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 1997 Citroen Xsara Coupé?
4167 mm
164.06 in.
Ce lățime are 1997 Citroen Xsara Coupé?
1698 mm
66.85 in.
Ce masă proprie are 1997 Citroen Xsara Coupe (N0, Phase I) 1.4 i (75 Hp)?
1020 kg
2249 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 1997 Citroen Xsara Coupe (N0, Phase I) 1.4 i (75 Hp)?
1560 kg
3439 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 1997 Citroen Xsara Coupé?
408 - 1190 l
14.4 - 42 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 1997 Citroen Xsara Coupe (N0, Phase I) 1.4 i (75 Hp)?
5, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.4 i (75 CP)
Începutul producției
1997
Sfârșitul producției
2000
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Coupé
Număr de scaune
5
Număr de uși
3
Cauți Citroen Xsara la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
10.1 l/100 km 23.3 US mpg
28 UK mpg
9.9 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
6 l/100 km 39.2 US mpg
47.1 UK mpg
16.7 km/l
Consumul de combustibil - mixt
7.6 l/100 km 30.9 US mpg
37.2 UK mpg
13.2 km/l
Emisii CO2
180 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Accelerație 0 - 100 km/h
14.1 sec
Accelerație 0 - 62 mph
14.1 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
13.4 sec
Viteza maximă
175 km/h 109 mph
Raport greutate/putere
13.6 kg/CP, 73.5 CP/t
Raport greutate/Cuplu
9.2 kg/Nm, 108.8 Nm/t

Motorul

Putere
75 CP @ 5500 rot/min
Putere pe litru de cilindree
55.1 CP/l
Cuplu
111 Nm @ 3400 rot/min 82 lb.-ft. @ 3400 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
KFX TU3JP
Cilindree
1360 cm3 82.99 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
75 mm 2.95 in.
Cursa pistonului
77 mm 3.03 in.
Raport de compresie
10.2:1
Numărul de supape per cilindru
2
Sistem de injecție de combustibil
Injecție multipunct
Aspirația motorului
Motor aspirat natural
Mecanism de distribuție
SOHC
Capacitate ulei motor
3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt

Volum și greutăți

Masă proprie
1020 kg 2249 lbs.
Masă maximă autorizată
1560 kg 3439 lbs.
Încărcătura maximă
540 kg 1190 lbs.
Volumul minim al portbagajului
408 l 14.4 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1190 l 42 cu. ft.
Volumul rezervorului
54 l 14.27 US gal | 11.88 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
75 kg 165 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1100 kg 2425 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
545 kg 1202 lbs.
Sarcina verticală maximă admisă pe cârligul de remorcare
70 kg 154 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4167 mm 164.06 in.
Lățime
1698 mm 66.85 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1994 mm 78.5 in.
Înălțime
1401 mm 55.16 in.
Ampatament
2540 mm 100 in.
Ecartament față
1423 mm 56.02 in.
Ecartament spate
1430 mm 56.3 in.
Consolă frontală
868 mm 34.17 in.
Consolă spate
759 mm 29.88 in.
Diametrul minim al cercului de virare
11.45 m 37.57 ft.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
5 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Independentă, tip McPherson cu arc elicoidal și bară stabilizatoare
Suspensie spate
Bară de torsiune
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Tambur
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Hidraulică
Dimensiunea pneurilor