Acasă › Catalog auto › Citroen › Xsara › Xsara Break (N2, Phase I) › 1.9 Turbo D (90 CP)

CitroenCitroen Xsara Break (N2, Phase I) 1.9 Turbo D (90 CP)1999, 2000: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

1997 Citroen Xsara Break (N2, Phase I) - Fotografie 1
Citroen Xsara Break (N2, Phase I) - Fotografie 2Citroen Xsara Break (N2, Phase I) - Fotografie 3Citroen Xsara Break (N2, Phase I) - Fotografie 4

Specificații cheie

Citroen Xsara Break (N2, Phase I) 1.9 Turbo D (90 CP) /Break 1999 - 2000/
Ce tip de caroserie are Citroen Xsara Break (N2, Phase I)?
Break, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Citroen Xsara Break (N2, Phase I) 1.9 Turbo D (90 Hp)?
6.6 l/100 km
35.6 US mpg
42.8 UK mpg
15.2 km/l
Cât de ecologic este Citroen Xsara 1.9 Turbo D (90 Hp)?
175 g/km CO2
Euro 2
Cât de rapid este 1999 Xsara Break (N2, Phase I) 1.9 Turbo D (90 Hp)?
178 km/h | 111 mph
0-100 km/h: 12.8 sec
0-60 mph: 12.2 sec
Ce putere dezvoltă Citroen Xsara Break 1999 1.9 Turbo D (90 Hp)?
90 CP, 196 Nm
145 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Citroen Xsara Break 1999 1.9 Turbo D (90 Hp)?
1.9 l
1905 cm3
116.25 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 1999 Citroen 1.9 Turbo D (90 Hp)?
4, În linie
Ce tip de tracțiune are Citroen Xsara Break (N2, Phase I) Break 1999 1.9 Turbo D (90 Hp)?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 1999 Citroen Xsara Break?
4354 mm
171.42 in.
Ce lățime are 1999 Citroen Xsara Break?
1698 mm
66.85 in.
Ce masă proprie are 1999 Citroen Xsara Break (N2, Phase I) 1.9 Turbo D (90 Hp)?
1197 kg
2639 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 1999 Citroen Xsara Break (N2, Phase I) 1.9 Turbo D (90 Hp)?
1740 kg
3836 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 1999 Citroen Xsara Break?
517 - 1512 l
18.3 - 53.4 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 1999 Citroen Xsara Break (N2, Phase I) 1.9 Turbo D (90 Hp)?
5, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.9 Turbo D (90 CP)
Începutul producției
1999
Sfârșitul producției
2000
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Break
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Citroen Xsara la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
8.8 l/100 km 26.7 US mpg
32.1 UK mpg
11.4 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
5.2 l/100 km 45.2 US mpg
54.3 UK mpg
19.2 km/l
Consumul de combustibil - mixt
6.6 l/100 km 35.6 US mpg
42.8 UK mpg
15.2 km/l
Emisii CO2
175 g/km
Tipul de combustibil
Motorină
Accelerație 0 - 100 km/h
12.8 sec
Accelerație 0 - 62 mph
12.8 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
12.2 sec
Viteza maximă
178 km/h 111 mph
Standardul ecologic
Euro 2
Raport greutate/putere
13.3 kg/CP, 75.2 CP/t
Raport greutate/Cuplu
6.1 kg/Nm, 163.7 Nm/t

Motorul

Putere
90 CP @ 4000 rot/min
Putere pe litru de cilindree
47.2 CP/l
Cuplu
196 Nm @ 2250 rot/min 145 lb.-ft. @ 2250 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
DHY XUD9TE/Y
Cilindree
1905 cm3 116.25 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
83 mm 3.27 in.
Cursa pistonului
88 mm 3.46 in.
Numărul de supape per cilindru
2
Sistem de injecție de combustibil
Injecție în camera de precombustie
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
4.8 l 5.07 US qt | 4.22 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
9 l 9.51 US qt | 7.92 UK qt

Volum și greutăți

Masă proprie
1197 kg 2639 lbs.
Masă maximă autorizată
1740 kg 3836 lbs.
Încărcătura maximă
543 kg 1197 lbs.
Volumul minim al portbagajului
517 l 18.3 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1512 l 53.4 cu. ft.
Volumul rezervorului
54 l 14.27 US gal | 11.88 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
100 kg 220 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1100 kg 2425 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
635 kg 1400 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4354 mm 171.42 in.
Lățime
1698 mm 66.85 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1994 mm 78.5 in.
Înălțime
1426 mm 56.14 in.
Ampatament
2540 mm 100 in.
Ecartament față
1423 mm 56.02 in.
Ecartament spate
1430 mm 56.3 in.
Consolă frontală
868 mm 34.17 in.
Consolă spate
946 mm 37.24 in.
Diametrul minim al cercului de virare
11.5 m 37.73 ft.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
5 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Arc elicoidal
Suspensie spate
Bară de torsiune
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Tambur
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Hidraulică
Dimensiunea pneurilor