Acasă › Catalog auto › Citroen › C4 X › C4 X (Phase I, 2022) › 1.2 PureTech (100 CP)

CitroenCitroen C4 X (Phase I, 2022) 1.2 PureTech (100 CP)2022, 2023, 2024: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

2023 Citroen C4 X (Phase I, 2022) - Fotografie 1
Citroen C4 X (Phase I, 2022) - Fotografie 2Citroen C4 X (Phase I, 2022) - Fotografie 3Citroen C4 X (Phase I, 2022) - Fotografie 4Citroen C4 X (Phase I, 2022) - Fotografie 5Citroen C4 X (Phase I, 2022) - Fotografie 6Citroen C4 X (Phase I, 2022) - Fotografie 7Citroen C4 X (Phase I, 2022) - Fotografie 8Citroen C4 X (Phase I, 2022) - Fotografie 9Citroen C4 X (Phase I, 2022) - Fotografie 10

Specificații cheie

Citroen C4 X (Phase I, 2022) 1.2 PureTech (100 CP) /SUV, Crossover, Fastback 2022 - 2024/
Ce tip de caroserie are Citroen C4 X (Phase I, 2022)?
SUV, Crossover, Fastback, 4 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Citroen C4 X (Phase I, 2022) 1.2 PureTech (100 Hp)?
5.3 l/100 km
44.4 US mpg
53.3 UK mpg
18.9 km/l
Cât de ecologic este Citroen C4 X 1.2 PureTech (100 Hp)?
120 g/km CO2
Euro 6d
Cât de rapid este 2022 C4 X (Phase I, 2022) 1.2 PureTech (100 Hp)?
184 km/h | 114 mph
Ce putere dezvoltă Citroen C4 X SUV, Crossover, Fastback 2022 1.2 PureTech (100 Hp)?
100 CP
Care este cilindreea motorului pentru Citroen C4 X SUV, Crossover, Fastback 2022 1.2 PureTech (100 Hp)?
1.2 l
1199 cm3
73.17 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2022 Citroen 1.2 PureTech (100 Hp)?
3, În linie
Ce tip de tracțiune are Citroen C4 X (Phase I, 2022) SUV, Crossover, Fastback 2022 1.2 PureTech (100 Hp)?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2022 Citroen C4 X SUV, Crossover, Fastback?
4600 mm
181.1 in.
Ce lățime are 2022 Citroen C4 X SUV, Crossover, Fastback?
1800 mm
70.87 in.
Ce masă proprie are 2022 Citroen C4 X (Phase I, 2022) 1.2 PureTech (100 Hp)?
1300 kg
2866 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2022 Citroen C4 X (Phase I, 2022) 1.2 PureTech (100 Hp)?
1690 kg
3726 lbs.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2022 Citroen C4 X (Phase I, 2022) 1.2 PureTech (100 Hp)?
6, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.2 PureTech (100 CP)
Începutul producției
Octombrie, 2022
Sfârșitul producției
Octombrie, 2024
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
SUV (Vehicul utilitar sportiv), Crossover, Fastback
Număr de scaune
5
Număr de uși
4
Cauți Citroen C4 X la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consum de combustibil la viteză redusă (WLTP)
6.6 l/100 km 35.6 US mpg
42.8 UK mpg
15.2 km/l
Consum de combustibil la viteză medie (WLTP)
5.3 l/100 km 44.4 US mpg
53.3 UK mpg
18.9 km/l
Consum de combustibil la viteză ridicată (WLTP)
4.6 l/100 km 51.1 US mpg
61.4 UK mpg
21.7 km/l
Consum de combustibil la viteză foarte ridicată (WLTP)
5.5 l/100 km 42.8 US mpg
51.4 UK mpg
18.2 km/l
Consum combinat de combustibil (WLTP)
5.3 l/100 km 44.4 US mpg
53.3 UK mpg
18.9 km/l
Emisii CO2 (WLTP)
120 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Viteza maximă
184 km/h 114 mph
Standardul ecologic
Euro 6d
Raport greutate/putere
13 kg/CP, 76.9 CP/t

Motorul

Putere
100 CP @ 5500 rot/min
Putere pe litru de cilindree
83.4 CP/l
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
HNE EB2ADTD
Cilindree
1199 cm3 73.17 cu. in.
Numărul de cilindri
3
Configurația motorului
În linie
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Specificația uleiului de motor
Sisteme motor
Sistem Start & Stop
Filtru de particule

Volum și greutăți

Masă proprie
1300 kg 2866 lbs.
Masă maximă autorizată
1690 kg 3726 lbs.
Încărcătura maximă
390 kg 860 lbs.
Volumul rezervorului
50 l 13.21 US gal | 11 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
80 kg 176 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1000 kg 2205 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
650 kg 1433 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4600 mm 181.1 in.
Lățime
1800 mm 70.87 in.
Înălțime
1525 mm 60.04 in.
Ampatament
2670 mm 105.12 in.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie manuală
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor
16; 17; 18