Acasă › Catalog auto › Citroen › C4 › C4 II Hatchback (Phase I, 2010) › 1.2 PureTech (130 CP)

CitroenCitroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) 1.2 PureTech (130 CP)2014, 2015: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

2011 Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) - Fotografie 1
Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) - Fotografie 2Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) - Fotografie 3Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) - Fotografie 4Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) - Fotografie 5Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) - Fotografie 6Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) - Fotografie 7Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) - Fotografie 8Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) - Fotografie 9Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) - Fotografie 10

Specificații cheie

Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) 1.2 PureTech (130 CP) /Hatchback 2014 - 2015/
Ce tip de caroserie are Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010)?
Hatchback, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) 1.2 PureTech (130 Hp)?
4.9 l/100 km
48 US mpg
57.6 UK mpg
20.4 km/l
Cât de ecologic este Citroen C4 1.2 PureTech (130 Hp)?
114 g/km CO2
Euro 6
Cât de rapid este 2014 C4 II Hatchback (Phase I, 2010) 1.2 PureTech (130 Hp)?
190 km/h | 118 mph
0-100 km/h: 9.9 sec
0-60 mph: 9.4 sec
Ce putere dezvoltă Citroen C4 Hatchback 2014 1.2 PureTech (130 Hp)?
130 CP, 230 Nm
170 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Citroen C4 Hatchback 2014 1.2 PureTech (130 Hp)?
1.2 l
1199 cm3
73.17 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2014 Citroen 1.2 PureTech (130 Hp)?
3, În linie
Ce tip de tracțiune are Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) Hatchback 2014 1.2 PureTech (130 Hp)?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2014 Citroen C4 Hatchback?
4329 mm
170.43 in.
Ce lățime are 2014 Citroen C4 Hatchback?
1789 mm
70.43 in.
Ce masă proprie are 2014 Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) 1.2 PureTech (130 Hp)?
1205 kg
2657 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2014 Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) 1.2 PureTech (130 Hp)?
1820 kg
4012 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 2014 Citroen C4 Hatchback?
380 - 1183 l
13.4 - 41.8 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2014 Citroen C4 II Hatchback (Phase I, 2010) 1.2 PureTech (130 Hp)?
6, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.2 PureTech (130 CP)
Începutul producției
2014
Sfârșitul producției
2015
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Hatchback
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Citroen C4 la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
6.1 l/100 km 38.6 US mpg
46.3 UK mpg
16.4 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
4.3 l/100 km 54.7 US mpg
65.7 UK mpg
23.3 km/l
Consumul de combustibil - mixt
4.9 l/100 km 48 US mpg
57.6 UK mpg
20.4 km/l
Emisii CO2
114 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Accelerație 0 - 100 km/h
9.9 sec
Accelerație 0 - 62 mph
9.9 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
9.4 sec
Viteza maximă
190 km/h 118 mph
Standardul ecologic
Euro 6
Raport greutate/putere
9.3 kg/CP, 107.9 CP/t
Raport greutate/Cuplu
5.2 kg/Nm, 190.9 Nm/t

Motorul

Putere
130 CP @ 5500 rot/min
Putere pe litru de cilindree
108.4 CP/l
Cuplu
230 Nm @ 1750 rot/min 170 lb.-ft. @ 1750 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
HNY EB2DTS
Cilindree
1199 cm3 73.17 cu. in.
Numărul de cilindri
3
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
75 mm 2.95 in.
Cursa pistonului
90.5 mm 3.56 in.
Raport de compresie
11:1
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Mecanism de distribuție
DOHC
Capacitate ulei motor
3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt
Specificația uleiului de motor

Volum și greutăți

Masă proprie
1205 kg 2657 lbs.
Masă maximă autorizată
1820 kg 4012 lbs.
Încărcătura maximă
615 kg 1356 lbs.
Volumul minim al portbagajului
380 l 13.4 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1183 l 41.8 cu. ft.
Volumul rezervorului
60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
55 kg 121 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (8%)
1550 kg 3417 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
640 kg 1411 lbs.
Sarcina verticală maximă admisă pe cârligul de remorcare
75 kg 165 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4329 mm 170.43 in.
Lățime
1789 mm 70.43 in.
Lățime inclusiv oglinzile
2050 mm 80.71 in.
Înălțime
1489-1502 mm 58.62 - 59.13 in.
Ampatament
2608 mm 102.68 in.
Ecartament față
1522-1536 mm 59.92 - 60.47 in.
Ecartament spate
1515-1529 mm 59.65 - 60.2 in.
Consolă frontală
935 mm 36.81 in.
Consolă spate
786 mm 30.94 in.
Coeficientul de rezistență aerodinamică (Cd)
0.30
Diametrul minim al cercului de virare
10.7 m 35.1 ft.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Independentă, tip McPherson cu arc elicoidal și bară stabilizatoare
Suspensie spate
Suspensie semi-independentă, arc elicoidal
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor
17; 18