Acasă › Catalog auto › Citroen › C4 Cactus › C4 Cactus (Phase II, 2018) › 1.2 PureTech (130 CP)

CitroenCitroen C4 Cactus (Phase II, 2018) 1.2 PureTech (130 CP)2018, 2019: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

2018 Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) - Fotografie 1
Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) - Fotografie 2Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) - Fotografie 3Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) - Fotografie 4Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) - Fotografie 5Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) - Fotografie 6Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) - Fotografie 7Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) - Fotografie 8Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) - Fotografie 9Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) - Fotografie 10

Specificații cheie

Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) 1.2 PureTech (130 CP) /SUV 2018 - 2019/
Ce tip de caroserie are Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018)?
SUV, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) 1.2 PureTech (130 Hp)?
5.7-6.4 l/100 km
41.3 - 36.8 US mpg
49.6 - 44.1 UK mpg
17.5 - 15.6 km/l
Cât de ecologic este Citroen C4 Cactus 1.2 PureTech (130 Hp)?
112-119 g/km CO2
Euro 6d-TEMP
Cât de rapid este 2018 C4 Cactus (Phase II, 2018) 1.2 PureTech (130 Hp)?
208 km/h | 129 mph
0-100 km/h: 8.1 sec
0-60 mph: 7.7 sec
Ce putere dezvoltă Citroen C4 Cactus SUV 2018 1.2 PureTech (130 Hp)?
130 CP, 230 Nm
170 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Citroen C4 Cactus SUV 2018 1.2 PureTech (130 Hp)?
1.2 l
1199 cm3
73.17 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2018 Citroen 1.2 PureTech (130 Hp)?
3, În linie
Ce tip de tracțiune are Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) SUV 2018 1.2 PureTech (130 Hp)?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2018 Citroen C4 Cactus SUV?
4170 mm
164.17 in.
Ce lățime are 2018 Citroen C4 Cactus SUV?
1714 mm
67.48 in.
Ce masă proprie are 2018 Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) 1.2 PureTech (130 Hp)?
1085 kg
2392 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2018 Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) 1.2 PureTech (130 Hp)?
1575 kg
3472 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 2018 Citroen C4 Cactus SUV?
358 - 1170 l
12.6 - 41.3 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2018 Citroen C4 Cactus (Phase II, 2018) 1.2 PureTech (130 Hp)?
6, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.2 PureTech (130 CP)
Începutul producției
August, 2018
Sfârșitul producției
Mai, 2019
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
SUV (Vehicul utilitar sportiv)
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Citroen C4 Cactus la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consum de combustibil la viteză redusă (WLTP)
7.3-7.7 l/100 km 32.2 - 30.5 US mpg
38.7 - 36.7 UK mpg
13.7 - 13 km/l
Consum de combustibil la viteză medie (WLTP)
5.3-6.1 l/100 km 44.4 - 38.6 US mpg
53.3 - 46.3 UK mpg
18.9 - 16.4 km/l
Consum de combustibil la viteză ridicată (WLTP)
4.8-5.4 l/100 km 49 - 43.6 US mpg
58.9 - 52.3 UK mpg
20.8 - 18.5 km/l
Consum de combustibil la viteză foarte ridicată (WLTP)
6.0-6.8 l/100 km 39.2 - 34.6 US mpg
47.1 - 41.5 UK mpg
16.7 - 14.7 km/l
Consum combinat de combustibil (WLTP)
5.7-6.4 l/100 km 41.3 - 36.8 US mpg
49.6 - 44.1 UK mpg
17.5 - 15.6 km/l
Emisii CO2 (NEDC)
112-119 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Accelerație 0 - 100 km/h
8.1 sec
Accelerație 0 - 62 mph
8.1 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
7.7 sec
Viteza maximă
208 km/h 129 mph
Standardul ecologic
Euro 6d-TEMP
Raport greutate/putere
8.3 kg/CP, 119.8 CP/t
Raport greutate/Cuplu
4.7 kg/Nm, 212 Nm/t

Motorul

Putere
130 CP @ 5500 rot/min
Putere pe litru de cilindree
108.4 CP/l
Cuplu
230 Nm @ 1750 rot/min 170 lb.-ft. @ 1750 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
HNS EB2ADTS
Cilindree
1199 cm3 73.17 cu. in.
Numărul de cilindri
3
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
75 mm 2.95 in.
Cursa pistonului
90.5 mm 3.56 in.
Raport de compresie
10.5:1
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt
Specificația uleiului de motor
Sisteme motor
Sistem Start & Stop

Volum și greutăți

Masă proprie
1085 kg 2392 lbs.
Masă maximă autorizată
1575 kg 3472 lbs.
Încărcătura maximă
490 kg 1080 lbs.
Volumul minim al portbagajului
358 l 12.6 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1170 l 41.3 cu. ft.
Volumul rezervorului
50 l 13.21 US gal | 11 UK gal

Dimensiuni

Lungime
4170 mm 164.17 in.
Lățime
1714 mm 67.48 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1729 mm 68.07 in.
Înălțime
1480 mm 58.27 in.
Ampatament
2595 mm 102.17 in.
Ecartament față
1479 mm 58.23 in.
Ecartament spate
1477 mm 58.15 in.
Consolă frontală
833 mm 32.8 in.
Consolă spate
741 mm 29.17 in.
Diametrul minim al cercului de virare
10.9 m 35.76 ft.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Independentă, tip McPherson
Suspensie spate
Bară de torsiune
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor
16; 17