Acasă › Catalog auto › Citroen › BX › BX I Break (Phase II, 1987) › 1.9 Evasion (107 CP) 4x4

CitroenCitroen BX I Break (Phase II, 1987) 1.9 Evasion (107 CP) 4x41989, 1990, 1991, 1992: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

1987 Citroen BX I Break (Phase II, 1987) - Fotografie 1
Citroen BX I Break (Phase II, 1987) - Fotografie 2

Specificații cheie

Citroen BX I Break (Phase II, 1987) 1.9 Evasion (107 CP) 4x4 /Break 1989 - 1992/
Ce tip de caroserie are Citroen BX I Break (Phase II, 1987)?
Break, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Citroen BX I Break (Phase II, 1987) 1.9 Evasion (107 Hp) 4x4?
11.4 l/100 km
20.6 US mpg
24.8 UK mpg
8.8 km/l
Cât de rapid este 1989 BX I Break (Phase II, 1987) 1.9 Evasion (107 Hp) 4x4?
180 km/h | 112 mph
0-60 mph: 10.4 sec
Ce putere dezvoltă Citroen BX Break 1989 1.9 Evasion (107 Hp) 4x4?
107 CP, 163 Nm
120 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Citroen BX Break 1989 1.9 Evasion (107 Hp) 4x4?
1.9 l
1905 cm3
116.25 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 1989 Citroen 1.9 Evasion (107 Hp) 4x4?
4, În linie
Ce tip de tracțiune are Citroen BX I Break (Phase II, 1987) Break 1989 1.9 Evasion (107 Hp) 4x4?
Tracțiune integrală (4x4). MAI.
Ce lungime are 1989 Citroen BX Break?
4399 mm
173.19 in.
Ce lățime are 1989 Citroen BX Break?
1682 mm
66.22 in.
Ce masă proprie are 1989 Citroen BX I Break (Phase II, 1987) 1.9 Evasion (107 Hp) 4x4?
1145 kg
2524 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 1989 Citroen BX I Break (Phase II, 1987) 1.9 Evasion (107 Hp) 4x4?
1690 kg
3726 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 1989 Citroen BX Break?
512 - 1803 l
18.1 - 63.7 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 1989 Citroen BX I Break (Phase II, 1987) 1.9 Evasion (107 Hp) 4x4?
5, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.9 Evasion (107 CP) 4x4
Începutul producției
1989
Sfârșitul producției
1992
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Break
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Citroen BX la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
10.5 l/100 km 22.4 US mpg
26.9 UK mpg
9.5 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
6.7 l/100 km 35.1 US mpg
42.2 UK mpg
14.9 km/l
Consumul de combustibil - mixt
11.4 l/100 km 20.6 US mpg
24.8 UK mpg
8.8 km/l
Tipul de combustibil
Benzină
Accelerație 0 - 60 mph
10.4 sec
Viteza maximă
180 km/h 112 mph
Raport greutate/putere
10.7 kg/CP, 93.4 CP/t
Raport greutate/Cuplu
7 kg/Nm, 142.4 Nm/t

Motorul

Putere
107 CP @ 6000 rot/min
Putere pe litru de cilindree
56.2 CP/l
Cuplu
163 Nm @ 3000 rot/min 120 lb.-ft. @ 3000 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
XU9 2C
Cilindree
1905 cm3 116.25 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
83 mm 3.27 in.
Cursa pistonului
88 mm 3.46 in.
Raport de compresie
9:1
Numărul de supape per cilindru
2
Sistem de injecție de combustibil
Carburator
Aspirația motorului
Motor aspirat natural
Capacitate ulei motor
5 l 5.28 US qt | 4.4 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt

Volum și greutăți

Masă proprie
1145 kg 2524 lbs.
Masă maximă autorizată
1690 kg 3726 lbs.
Încărcătura maximă
545 kg 1202 lbs.
Volumul minim al portbagajului
512 l 18.1 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1803 l 63.7 cu. ft.
Volumul rezervorului
66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal

Dimensiuni

Lungime
4399 mm 173.19 in.
Lățime
1682 mm 66.22 in.
Înălțime
1440 mm 56.69 in.
Ampatament
2655 mm 104.53 in.
Ecartament față
1434 mm 56.46 in.
Ecartament spate
1378 mm 54.25 in.
Coeficientul de rezistență aerodinamică (Cd)
0.37
Diametrul minim al cercului de virare
11.2 m 36.75 ft.

Tracțiune, frâne și suspensie

Tracțiune
Tracțiune integrală (4x4)
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
5 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Element hidro-pneumatic
Suspensie spate
Braț longitudinal
Frâne față
Disc
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Hidraulică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor