Acasă › Catalog auto › Buick › Encore › Encore I (facelift 2017) › 1.4 (140 CP) 4x4 Automatic

BuickBuick Encore I (facelift 2017) 1.4 (140 CP) 4x4 Automatic2017, 2018, 2019: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

2017 Buick Encore I (facelift 2017) - Fotografie 1
Buick Encore I (facelift 2017) - Fotografie 2

Specificații cheie

Buick Encore I (facelift 2017) 1.4 (140 CP) 4x4 Automatic /SUV 2017 - 2019/
Ce tip de caroserie are Buick Encore I (facelift 2017)?
SUV, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Buick Encore I (facelift 2017) 1.4 (140 Hp) 4x4 Automatic?
8.7 l/100 km
27 US mpg
32.5 UK mpg
11.5 km/l
Ce putere dezvoltă Buick Encore SUV 2017 1.4 (140 Hp) 4x4 Automatic?
140 CP, 200 Nm
148 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Buick Encore SUV 2017 1.4 (140 Hp) 4x4 Automatic?
1.4 l
1364 cm3
83.24 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2017 Buick 1.4 (140 Hp) 4x4 Automatic?
4, În linie
Ce tip de tracțiune are Buick Encore I (facelift 2017) SUV 2017 1.4 (140 Hp) 4x4 Automatic?
Tracțiune integrală (4x4). MAI.
Ce lungime are 2017 Buick Encore SUV?
4277 mm
168.39 in.
Ce lățime are 2017 Buick Encore SUV?
1775 mm
69.88 in.
Ce masă proprie are 2017 Buick Encore I (facelift 2017) 1.4 (140 Hp) 4x4 Automatic?
1523 kg
3358 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2017 Buick Encore I (facelift 2017) 1.4 (140 Hp) 4x4 Automatic?
1984 kg
4374 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 2017 Buick Encore SUV?
533 - 1371 l
18.8 - 48.4 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2017 Buick Encore I (facelift 2017) 1.4 (140 Hp) 4x4 Automatic?
6, cutie automată

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.4 (140 CP) 4x4 Automatic
Începutul producției
2017
Sfârșitul producției
2019
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
SUV (Vehicul utilitar sportiv)
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Buick Encore la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
9.8 l/100 km 24 US mpg
28.8 UK mpg
10.2 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
7.8 l/100 km 30.2 US mpg
36.2 UK mpg
12.8 km/l
Consumul de combustibil - mixt
8.7 l/100 km 27 US mpg
32.5 UK mpg
11.5 km/l
Tipul de combustibil
Benzină
Raport greutate/putere
10.9 kg/CP, 91.9 CP/t
Raport greutate/Cuplu
7.6 kg/Nm, 131.3 Nm/t

Motorul

Putere
140 CP @ 4900-6000 rot/min
Putere pe litru de cilindree
102.6 CP/l
Cuplu
200 Nm @ 1850-4800 rot/min 148 lb.-ft. @ 1850-4800 rot/min
Turația maximă a motorului
6500 rot/min
Model/Cod motor
LUV
Cilindree
1364 cm3 83.24 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
73.4 mm 2.89 in.
Cursa pistonului
80.6 mm 3.17 in.
Raport de compresie
9.5:1
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție multipunct
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Mecanism de distribuție
DCVCP
Capacitate ulei motor
4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt

Volum și greutăți

Masă proprie
1523 kg 3358 lbs.
Masă maximă autorizată
1984 kg 4374 lbs.
Încărcătura maximă
461 kg 1016 lbs.
Volumul minim al portbagajului
533 l 18.8 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1371 l 48.4 cu. ft.
Volumul rezervorului
53 l 14 US gal | 11.66 UK gal

Dimensiuni

Lungime
4277 mm 168.39 in.
Lățime
1775 mm 69.88 in.
Înălțime
1656 mm 65.2 in.
Ampatament
2555 mm 100.59 in.
Ecartament față
1539 mm 60.59 in.
Ecartament spate
1539 mm 60.59 in.
Garda la sol
157 mm 6.18 in.
Coeficientul de rezistență aerodinamică (Cd)
0.36
Diametrul minim al cercului de virare
11.2 m 36.75 ft.

Tracțiune, frâne și suspensie

Tracțiune
Tracțiune integrală (4x4)
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie automată
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor