
| De ce tip este caroseria, BMW X1 (E84)? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, BMW X1 (E84) 23d (204 Hp) xDrive Steptronic? | 6.3 l/100 km 37.3 US mpg 44.8 UK mpg 15.9 km/l |
| Cât de ECO este mașina, BMW X1 23d (204 Hp) xDrive Steptronic? | 167 g/km CO2 Euro 5 |
| Cât de rapidă este mașina, 2010 X1 (E84) 23d (204 Hp) xDrive Steptronic? | 223 km/h | 138.57 mph 0-100 km/h: 7.3 sec 0-60 mph: 6.9 sec |
| Care este puterea motorului, BMW X1 SUV 2010 23d (204 Hp) xDrive Steptronic? | 204 CP, 400 Nm 295.02 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, BMW X1 SUV 2010 23d (204 Hp) xDrive Steptronic? | 2.0 l 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2010 BMW 23d (204 Hp) xDrive Steptronic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, BMW X1 (E84) SUV 2010 23d (204 Hp) xDrive Steptronic? | Tracţiune integrală (4x4). Motor cu combustie interna. MAI pune în mișcare permanent cele patru roți ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2010 BMW X1 SUV? | 4454 mm 175.35 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2010 BMW X1 SUV? | 1798 mm 70.79 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2010 BMW X1 (E84) 23d (204 Hp) xDrive Steptronic? | 1595 kg 3516.37 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2010 BMW X1 (E84) 23d (204 Hp) xDrive Steptronic? | 2160 kg 4761.98 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2010 BMW X1 SUV? | 420 - 1350 l 14.83 - 47.67 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2010 BMW X1 (E84) 23d (204 Hp) xDrive Steptronic? | 6, cutie automată Steptronic |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | BMW |
| Model | X1 |
| Generație | X1 (E84) |
| Modificare (Tip motor) | 23d (204 CP) xDrive Steptronic |
| Anul inceperii productiei | Noiembrie, 2010 an |
| Anul opririi productiei | Mai, 2012 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban (NEDC) | 7.8 l/100 km
30.2 US mpg 36.2 UK mpg 12.8 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC) | 5.5 l/100 km
42.8 US mpg 51.4 UK mpg 18.2 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 6.3 l/100 km
37.3 US mpg 44.8 UK mpg 15.9 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 167 g/km |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 7.3 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 7.3 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 6.9 sec |
| Viteza maximă | 223 km/h 138.57 mph |
| Standardul ecologic | Euro 5 |
| Raport greutate/putere | 7.8 kg/CP, 127.9 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4 kg/Nm, 250.8 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 204 CP @ 4400 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 102.3 CP/l |
| Cuplu | 400 Nm @ 2000-2250 rot/min 295.02 lb.-ft. @ 2000-2250 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Longitudinal |
| Model/Cod motor | N47D20D |
| Volumul motorului | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 84 mm 3.31 in. |
| Cursa cilindrilor | 90 mm 3.54 in. |
| Raport de compresie | 16.5:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Commonrail Diesel |
| Aspirația motorului | Dublu turbo (twin-turbo), Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 5.2 l 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 7.9 l 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop Filtru de particule |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1595 kg 3516.37 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2160 kg 4761.98 lbs. |
| Încarcatura maxima | 565 kg 1245.61 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 420 l 14.83 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1350 l 47.67 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 61 l 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 80 kg 176.37 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4454 mm 175.35 in. |
| Lăţime | 1798 mm 70.79 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2044 mm 80.47 in. |
| Înălţime | 1545 mm 60.83 in. |
| Ampatament | 2760 mm 108.66 in. |
| Ecartament faţă | 1500 mm 59.06 in. |
| Ecartament spate | 1529 mm 60.2 in. |
| consola frontala | 791 mm 31.14 in. |
| consola spate | 903 mm 35.55 in. |
| Garda la sol | 194 mm 7.64 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.33 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.8 m 38.71 ft. |
| Unghi Abordarea | 18° |
| Unghi de plecare | 22.2° |
| unghiul de rampă | 16.8° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pune în mișcare permanent cele patru roți ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 6 trepte, cutie automată Steptronic |
| Suspensie faţă (front suspension) | Amortizor cu arc, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 330x24 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate, 300x20 mm |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 225/50 R17; 225/45 R18 Cauciucuri spate: 225/50 R17; 225/45 R18; 255/40 R18 |
| Dimensiunea jantelor | Jante frontale: 7.5J x 17; 8J x 18 Jante spate: 7.5J x 17; 8J x 18; 9J x 18 |