Acasă › Catalog auto › Abarth › Pulse › Pulse › 1.3 T270 (175 CP) Automatic

AbarthAbarth Pulse 1.3 T270 (175 CP) Automatic2022, 2023, 2024, 2025, 2026: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

2022 Abarth Pulse - Fotografie 1

Specificații cheie

Abarth Pulse 1.3 T270 (175 CP) Automatic /SUV 2022 - /
Ce tip de caroserie are Abarth Pulse?
SUV, 5 Uși, 5 scaune
Cât de ecologic este Abarth Pulse 1.3 T270 (175 CP) Automatic?
Euro 5
Cât de rapid este 2022 Pulse 1.3 T270 (175 CP) Automatic?
210 km/h | 130 mph
0-100 km/h: 8 sec
0-60 mph: 7.6 sec
Ce putere dezvoltă Abarth Pulse SUV 2022 1.3 T270 (175 CP) Automatic?
175 CP, 270 Nm
199 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Abarth Pulse SUV 2022 1.3 T270 (175 CP) Automatic?
1.3 l
1332 cm3
81.28 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2022 Abarth 1.3 T270 (175 CP) Automatic?
4, În linie
Ce tip de tracțiune are Abarth Pulse SUV 2022 1.3 T270 (175 CP) Automatic?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2022 Abarth Pulse SUV?
4115 mm
162.01 in.
Ce lățime are 2022 Abarth Pulse SUV?
1777 mm
69.96 in.
Ce masă proprie are 2022 Abarth Pulse 1.3 T270 (175 CP) Automatic?
1280 kg
2822 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2022 Abarth Pulse 1.3 T270 (175 CP) Automatic?
1680 kg
3704 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 2022 Abarth Pulse SUV?
370 l
13.1 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2022 Abarth Pulse 1.3 T270 (175 CP) Automatic?
6, cutie automată
Abarth Pulse 1.3 T270 (175 CP) Automatic
Comparație

Informații generale

Marcă
Model
Generație
Versiune (Motor)
1.3 T270 (175 CP) Automatic
Începutul producției
Martie, 2022
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
SUV (Vehicul utilitar sportiv)
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Abarth Pulse la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Tipul de combustibil
Benzină
Accelerație 0 - 100 km/h
8 sec
Accelerație 0 - 62 mph
8 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
7.6 sec
Viteza maximă
210 km/h 130 mph
Standardul ecologic
Euro 5
Raport greutate/putere
7.3 kg/CP, 136.7 CP/t
Raport greutate/Cuplu
4.7 kg/Nm, 210.9 Nm/t

Motorul

Putere
175 CP @ 5750 rot/min
Putere pe litru de cilindree
131.4 CP/l
Cuplu
270 Nm @ 1850 rot/min 199 lb.-ft. @ 1850 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
GSE T270
Cilindree
1332 cm3 81.28 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
70 mm 2.76 in.
Cursa pistonului
86.5 mm 3.41 in.
Raport de compresie
10.5:1
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Mecanism de distribuție
SOHC, MultiAir III
Capacitate ulei motor
4.8 l 5.07 US qt | 4.22 UK qt
Specificația uleiului de motor

Volum și greutăți

Masă proprie
1280 kg 2822 lbs.
Masă maximă autorizată
1680 kg 3704 lbs.
Încărcătura maximă
400 kg 882 lbs.
Volumul minim al portbagajului
370 l 13.1 cu. ft.
Volumul rezervorului
47 l 12.42 US gal | 10.34 UK gal

Dimensiuni

Lungime
4115 mm 162.01 in.
Lățime
1777 mm 69.96 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1989 mm 78.31 in.
Înălțime
1575 mm 62.01 in.
Ampatament
2532 mm 99.69 in.
Ecartament față
1484 mm 58.43 in.
Ecartament spate
1510 mm 59.45 in.
Garda la sol
188 mm 7.4 in.
Diametrul minim al cercului de virare
10.9 m 35.76 ft.
Unghi de atac
20°
Unghi de degajare
27°
Unghi ventral
21.2°

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie automată
Suspensie față
Independentă, tip McPherson cu arc elicoidal și bară stabilizatoare
Suspensie spate
Arc elicoidal, Bară de torsiune
Frâne față
Discuri ventilate, 305x28 mm
Frâne spate
Tambur, 203 mm
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor