
| Hvilken type er karosseriet, Skoda Octavia III (facelift 2017)? | Halvkombi , 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Skoda Octavia III (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp)? | 4.8-5 l/100 km 49 - 47 US mpg 58.9 - 56.5 UK mpg 20.8 - 20 km/l |
| Hvor øko er bilen, Skoda Octavia 1.5 TSI (150 Hp)? | 108-112 g/km CO2 Euro 6d-Temp |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2017 Octavia III (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp)? | 223 km/t | 138.57 mph 0-100 km/t: 8.3 sek 0-60 mph: 7.9 sek |
| Hva er motorens effekt, Skoda Octavia Halvkombi 2017 1.5 TSI (150 Hp)? | 150 hk, 250 Hm 184.39 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Skoda Octavia Halvkombi 2017 1.5 TSI (150 Hp)? | 1.5 l 1498 sm 91.41 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2017 Skoda 1.5 TSI (150 Hp)? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Skoda Octavia III (facelift 2017) Halvkombi 2017 1.5 TSI (150 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2017 Skoda Octavia Halvkombi ? | 4670 mm 183.86 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2017 Skoda Octavia Halvkombi ? | 1814 mm 71.42 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2017 Skoda Octavia III (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp)? | 1205-1368 kg 2656.57 - 3015.92 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2017 Skoda Octavia III (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp)? | 1830 kg 4034.46 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2017 Skoda Octavia Halvkombi ? | 590 - 1580 l 20.84 - 55.8 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2017 Skoda Octavia III (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp)? | 6, manuell girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Skoda |
| modell | Octavia |
| Generasjon | Octavia III (facelift 2017) |
| Modifikasjon (motor) | 1.5 TSI (150 hk) |
| Første år av produksjon | August, 2017 år |
| Siste år av produskjon | Oktober, 2019 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Halvkombi |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC, WLTP tilsvarende) | 6.1-6.5 l/100 km
38.6 - 36.2 US mpg 46.3 - 43.5 UK mpg 16.4 - 15.4 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC, WLTP tilsvarende) | 4-4.1 l/100 km
58.8 - 57.4 US mpg 70.6 - 68.9 UK mpg 25 - 24.4 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC, WLTP tilsvarende) | 4.8-5 l/100 km
49 - 47 US mpg 58.9 - 56.5 UK mpg 20.8 - 20 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC, WLTP tilsvarende) | 108-112 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 8.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 8.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 7.9 sek |
| Maksimal hastighet | 223 km/t 138.57 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 6d-Temp |
| Motsvarighet vekt/effekt | 8 kg/hk, 124.5 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 4.8 kg/Hm, 207.5 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 150 hk @ 5000-6000 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 100.1 hk/l |
| Dreiemoment | 250 Hm @ 1500-3500 omdr./min. 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | EA211evo / DADA |
| Motorvolum | 1498 sm 91.41 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 74.5 mm 2.93 in. |
| Slaglengde | 85.9 mm 3.38 in. |
| Kompresjons grad | 10.5:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 4.3 l 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| Motorsystemer | System Start & Stopp Sylinder Deaktiveringssystem Partikkelfilter |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1205-1368 kg 2656.57 - 3015.92 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 1830 kg 4034.46 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 462-625 kg 1018.54 - 1377.89 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 590 l 20.84 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1580 l 55.8 cu. ft. |
| Drivstofftank | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tillatt taklast | 75 kg 165.35 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 8% stigning | 1700 kg 3747.86 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 640 kg 1410.96 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 75 kg 165.35 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4670 mm 183.86 in. |
| Bredde | 1814 mm 71.42 in. |
| Bredde inkl. speil | 2017 mm 79.41 in. |
| Høyde | 1461 mm 57.52 in. |
| Akselavstand | 2686 mm 105.75 in. |
| Sporvidde, foran | 1543 mm 60.75 in. |
| Sporvidde, baks | 1534 mm 60.39 in. |
| Overheng foran | 890 mm 35.04 in. |
| Overheng bak | 1094 mm 43.07 in. |
| Bakkeklaring | 141 mm 5.55 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.287 |
| Minimal snu diamenter | 10.6 m 34.78 ft. |
| Angrepsvinkel | 14° |
| Utgangsvinkel | 12.1° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Spiralfjær, Torsjon |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Felgstørrese | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |