
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008)? | βαγόνι , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 1.8 16V (125 Hp)? | 7.9 l/100 km 29.8 US mpg 35.8 UK mpg 12.7 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Peugeot 407 1.8 16V (125 Hp)? | 184 g/km CO2 Euro 4 |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2008 407 SW (Phase II, 2008) 1.8 16V (125 Hp)? | 199 km/h | 123.65 mph 0-100 km/h: 10.7 δευτ 0-60 mph: 10.2 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Peugeot 407 βαγόνι 2008 1.8 16V (125 Hp)? | 125 Hp, 170 Nm 125.39 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Peugeot 407 βαγόνι 2008 1.8 16V (125 Hp)? | 1.7 l 1749 cm3 106.73 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2008 Peugeot 1.8 16V (125 Hp)? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) βαγόνι 2008 1.8 16V (125 Hp)? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2008 Peugeot 407 βαγόνι ? | 4763 mm 187.52 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2008 Peugeot 407 βαγόνι ? | 1811 mm 71.3 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 1.8 16V (125 Hp)? | 1455 κιλά 3207.73 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 1.8 16V (125 Hp)? | 2090 κιλά 4607.66 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2008 Peugeot 407 βαγόνι ? | 448 - 1365 l 15.82 - 48.2 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 1.8 16V (125 Hp)? | 5, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Peugeot |
|---|---|
| μοντέλο | 407 |
| παραγωγή | 407 SW (Phase II, 2008) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.8 16V (125 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Ιούλιος, 2008 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2011 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | βαγόνι |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης (NEDC) | 10.7 l/100 km
22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/l |
|---|---|
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης (NEDC) | 6.1 l/100 km
38.6 US mpg 46.3 UK mpg 16.4 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (NEDC) | 7.9 l/100 km
29.8 US mpg 35.8 UK mpg 12.7 km/l |
| Εκπομπές CO2 (NEDC) | 184 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 10.7 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 10.7 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 10.2 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 199 km/h 123.65 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 4 |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 11.6 κιλά/Hp, 85.9 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 8.6 κιλά/Nm, 116.8 Nm/τόνος |
| δύναμη | 125 Hp @ 6000 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 71.5 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 170 Nm @ 3750 σ.α.λ. 125.39 lb.-ft. @ 3750 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | 6FY EW7A |
| Κυβισμός κινητήρα | 1749 cm3 106.73 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 82.7 mm 3.26 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 81.4 mm 3.2 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 11:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Ψεκασμός πολλαπλών σημείων |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 5 l 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 7.5 l 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| βάρος | 1455 κιλά 3207.73 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2090 κιλά 4607.66 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 635 κιλά 1399.94 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1365 l 48.2 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 80 κιλά 176.37 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1300 κιλά 2866.01 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 60 κιλά 132.28 lbs. |
| μήκος | 4763 mm 187.52 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1811 mm 71.3 in. |
| ύψος | 1460-1486 mm 57.48 - 58.5 in. |
| μεταξόνιο | 2725 mm 107.28 in. |
| εμπρός ίχνος | 1560 mm 61.42 in. |
| Πίσω ίχνος | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 1028 mm 40.47 in. |
| Πίσω πρόβολος | 1010 mm 39.76 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 136 mm 5.35 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.2 m 36.75 ft. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 5 ταχύτητες, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια , Ανεξάρτητη ανάρτηση σπειροειδούς ελατηρίου, Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι , 283x26 mm |
| Πίσω φρένα | δίσκος , 290x24 mm |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 205/60 R16; 215/55 R17; 235/45 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | 6.5J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |