
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008)? | βαγόνι , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (140 Hp)? | 5.7 l/100 km 41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Peugeot 407 2.0 HDi (140 Hp)? | 149-150 g/km CO2 Euro 5 |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2008 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (140 Hp)? | 203 km/h | 126.14 mph 0-100 km/h: 10.1 δευτ 0-60 mph: 9.6 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Peugeot 407 βαγόνι 2008 2.0 HDi (140 Hp)? | 140 Hp, 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Peugeot 407 βαγόνι 2008 2.0 HDi (140 Hp)? | 2.0 l 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2008 Peugeot 2.0 HDi (140 Hp)? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) βαγόνι 2008 2.0 HDi (140 Hp)? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2008 Peugeot 407 βαγόνι ? | 4763 mm 187.52 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2008 Peugeot 407 βαγόνι ? | 1811 mm 71.3 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (140 Hp)? | 1537 κιλά 3388.5 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (140 Hp)? | 2195 κιλά 4839.15 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2008 Peugeot 407 βαγόνι ? | 448 - 1365 l 15.82 - 48.2 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (140 Hp)? | 6, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Peugeot |
|---|---|
| μοντέλο | 407 |
| παραγωγή | 407 SW (Phase II, 2008) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 2.0 HDi (140 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Νοέμβριος, 2008 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2011 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | βαγόνι |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης (NEDC) | 7.5 l/100 km
31.4 US mpg 37.7 UK mpg 13.3 km/l |
|---|---|
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης (NEDC) | 4.7 l/100 km
50 US mpg 60.1 UK mpg 21.3 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (NEDC) | 5.7 l/100 km
41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/l |
| Εκπομπές CO2 (NEDC) | 149-150 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Πετρέλαιο |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 10.1 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 10.1 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 9.6 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 203 km/h 126.14 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 5 |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 11 κιλά/Hp, 91.1 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 4.8 κιλά/Nm, 208.2 Nm/τόνος |
| δύναμη | 140 Hp @ 4000 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 70.1 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 320 Nm @ 2000 σ.α.λ. 236.02 lb.-ft. @ 2000 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | RHR DW10BTED4 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 85 mm 3.35 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 88 mm 3.46 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 18:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | σύστημα Ντίζελ κοινής γραμμής (common-rail) |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 5 l 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 9 l 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Συστήματα κινητήρα | Φίλτρο σωματιδίων |
| βάρος | 1537 κιλά 3388.5 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2195 κιλά 4839.15 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 658 κιλά 1450.64 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1365 l 48.2 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 80 κιλά 176.37 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1600 κιλά 3527.4 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 65 κιλά 143.3 lbs. |
| μήκος | 4763 mm 187.52 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1811 mm 71.3 in. |
| ύψος | 1460-1486 mm 57.48 - 58.5 in. |
| μεταξόνιο | 2725 mm 107.28 in. |
| εμπρός ίχνος | 1560 mm 61.42 in. |
| Πίσω ίχνος | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 1028 mm 40.47 in. |
| Πίσω πρόβολος | 1010 mm 39.76 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 136 mm 5.35 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.2 m 36.75 ft. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 6 ταχύτητες, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια , Ανεξάρτητη ανάρτηση σπειροειδούς ελατηρίου, Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι , 304x28 mm |
| Πίσω φρένα | δίσκος , 290x26 mm |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 205/60 R16; 215/55 R17; 235/45 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | 6.5J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |