
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Luxeed V9? | MPV , 5 Πόρτες, 7 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Luxeed V9 1.5T 53.4 kWh (309 Hp) Extended Range? | China VI |
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 1.5T 53.4 kWh (309 Hp) Extended Range? | 305 km 189.52 mi |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 V9 1.5T 53.4 kWh (309 Hp) Extended Range? | 190 km/h | 118.06 mph 0-100 km/h: 9.3 δευτ 0-60 mph: 8.8 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Luxeed V9 MPV 2026 1.5T 53.4 kWh (309 Hp) Extended Range? | 309 Hp, 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Luxeed V9 MPV 2026 1.5T 53.4 kWh (309 Hp) Extended Range? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2026 Luxeed 1.5T 53.4 kWh (309 Hp) Extended Range? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Luxeed V9 MPV 2026 1.5T 53.4 kWh (309 Hp) Extended Range? | Πισωκίνητο. PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί μόνο γεννήτρια, χωρίς μηχανική σύνδεση με τη μονάδα κίνησης. Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Luxeed V9 MPV ? | 5359 mm 210.98 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Luxeed V9 MPV ? | 2009 mm 79.09 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Luxeed V9 1.5T 53.4 kWh (309 Hp) Extended Range? | 2790 κιλά 6150.9 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Luxeed V9 MPV ? | 892 l 31.5 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Luxeed V9 1.5T 53.4 kWh (309 Hp) Extended Range? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Luxeed |
|---|---|
| μοντέλο | V9 |
| παραγωγή | V9 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5T 53.4 kWh (309 Hp) Extended Range |
| έναρξη της παραγωγής | Ενδέχεται, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | MPV |
| Καθίσματα | 7 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 9.3 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 9.3 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 8.8 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 190 km/h 118.06 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | China VI |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 9 κιλά/Hp, 110.8 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 12.7 κιλά/Nm, 78.9 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 53.4 kWh |
|---|---|
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 305 km 189.52 mi |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 309 Hp |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 309 Hp |
| δύναμη | 156 Hp @ 5200 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 104.1 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 220 Nm @ 2500 σ.α.λ. 162.26 lb.-ft. @ 2500 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | SQRH4J15 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| βάρος | 2790 κιλά 6150.9 lbs. |
|---|---|
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 892 l 31.5 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| μήκος | 5359 mm 210.98 in. |
|---|---|
| πλάτος | 2009 mm 79.09 in. |
| ύψος | 1879 mm 73.98 in. |
| μεταξόνιο | 3250 mm 127.95 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.253 |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί μόνο γεννήτρια, χωρίς μηχανική σύνδεση με τη μονάδα κίνησης. Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) 4 στρεφόμενοι τροχοί (πίσω στρεφόμενοι τροχοί) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 255/55 R19; 255/50 R20 |
| μέγεθος των ζάντων | 19; 20 |