| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, BYD Sea Lion 05 II? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, BYD Sea Lion 05 II DM-i 1.5L 26.63 kWh (163 Hp) Plug-in Hybrid E-CVT? | 3.2 l/100 km 73.5 US mpg 88.3 UK mpg 31.3 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, BYD Sea Lion 05 DM-i 1.5L 26.63 kWh (163 Hp) Plug-in Hybrid E-CVT? | China VI |
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, DM-i 1.5L 26.63 kWh (163 Hp) Plug-in Hybrid E-CVT? | 220 km 136.7 mi |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 Sea Lion 05 II DM-i 1.5L 26.63 kWh (163 Hp) Plug-in Hybrid E-CVT? | 175 km/h | 108.74 mph 0-100 km/h: 8.4 δευτ 0-60 mph: 8 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, BYD Sea Lion 05 SUV 2026 DM-i 1.5L 26.63 kWh (163 Hp) Plug-in Hybrid E-CVT? | 163 Hp, 210 Nm 154.89 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, BYD Sea Lion 05 SUV 2026 DM-i 1.5L 26.63 kWh (163 Hp) Plug-in Hybrid E-CVT? | 1.5 l 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2026 BYD DM-i 1.5L 26.63 kWh (163 Hp) Plug-in Hybrid E-CVT? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, BYD Sea Lion 05 II SUV 2026 DM-i 1.5L 26.63 kWh (163 Hp) Plug-in Hybrid E-CVT? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). O κινητήρας εσωτερικής καύσης και ο ηλεκτροκινητήρας κινούν τους εμπρός τροχούς του αυτοκινήτου με δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV ? | 4620 mm 181.89 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV ? | 1860 mm 73.23 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 BYD Sea Lion 05 II DM-i 1.5L 26.63 kWh (163 Hp) Plug-in Hybrid E-CVT? | 1720 κιλά 3791.95 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV ? | 650 l 22.95 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 BYD Sea Lion 05 II DM-i 1.5L 26.63 kWh (163 Hp) Plug-in Hybrid E-CVT? | αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων E-CVT |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | BYD |
| μοντέλο | Sea Lion 05 |
| παραγωγή | Sea Lion 05 II |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | DM-i 1.5L 26.63 kWh (163 Hp) Plug-in Hybrid E-CVT |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (NEDC) | 3.2 l/100 km
73.5 US mpg 88.3 UK mpg 31.3 km/l |
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 8.4 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 8.4 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 8 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 175 km/h 108.74 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | China VI |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 10.6 κιλά/Hp, 94.8 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 8.2 κιλά/Nm, 122.1 Nm/τόνος |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 26.63 kWh |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Φωσφορικό λίθιο σίδηρο (LiFePO4) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 220 km 136.7 mi |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 163 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 210 Nm 154.89 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 163 Hp |
| Ροπή συστήματος | 210 Nm 154.89 lb.-ft. |
| Μηχανή εσωτερικής καύσης | |
| δύναμη | 101 Hp |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 67.4 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 126 Nm 92.93 lb.-ft. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | BYD472QC |
| Κυβισμός κινητήρα | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Ψεκασμός πολλαπλών σημείων |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC, VVT |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 1720 κιλά 3791.95 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 650 l 22.95 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4620 mm 181.89 in. |
| πλάτος | 1860 mm 73.23 in. |
| ύψος | 1630 mm 64.17 in. |
| μεταξόνιο | 2770 mm 109.06 in. |
| εμπρός ίχνος | 1575 mm 62.01 in. |
| Πίσω ίχνος | 1575 mm 62.01 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.5 m 34.45 ft. |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | O κινητήρας εσωτερικής καύσης και ο ηλεκτροκινητήρας κινούν τους εμπρός τροχούς του αυτοκινήτου με δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. |
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων E-CVT |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητη τύπου McPherson |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 215/60 R17; 215/55 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | 17; 18 |