
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, BMW X1 (E84)? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, BMW X1 (E84) 18i (150 Hp) sDrive Steptronic? | 8.4 l/100 km 28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, BMW X1 18i (150 Hp) sDrive Steptronic? | 195 g/km CO2 Euro 5 |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2010 X1 (E84) 18i (150 Hp) sDrive Steptronic? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 10.4 δευτ 0-60 mph: 9.9 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, BMW X1 SUV 2010 18i (150 Hp) sDrive Steptronic? | 150 Hp, 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, BMW X1 SUV 2010 18i (150 Hp) sDrive Steptronic? | 2.0 l 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2010 BMW 18i (150 Hp) sDrive Steptronic? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, BMW X1 (E84) SUV 2010 18i (150 Hp) sDrive Steptronic? | Πισωκίνητο. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. O κινητήρας εσωτερικής καύσης οδηγεί τους πίσω τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2010 BMW X1 SUV ? | 4454 mm 175.35 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2010 BMW X1 SUV ? | 1798 mm 70.79 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2010 BMW X1 (E84) 18i (150 Hp) sDrive Steptronic? | 1455 κιλά 3207.73 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2010 BMW X1 (E84) 18i (150 Hp) sDrive Steptronic? | 2010 κιλά 4431.29 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2010 BMW X1 SUV ? | 420 - 1350 l 14.83 - 47.67 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2010 BMW X1 (E84) 18i (150 Hp) sDrive Steptronic? | 6, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων Steptronic |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | BMW |
| μοντέλο | X1 |
| παραγωγή | X1 (E84) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 18i (150 Hp) sDrive Steptronic |
| έναρξη της παραγωγής | Μάρτιος, 2010 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | Ενδέχεται, 2012 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης (NEDC) | 11.5 l/100 km
20.5 US mpg 24.6 UK mpg 8.7 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης (NEDC) | 6.6 l/100 km
35.6 US mpg 42.8 UK mpg 15.2 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (NEDC) | 8.4 l/100 km
28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 km/l |
| Εκπομπές CO2 (NEDC) | 195 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 10.4 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 10.4 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 9.9 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h 124.27 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 5 |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 9.7 κιλά/Hp, 103.1 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 7.3 κιλά/Nm, 137.5 Nm/τόνος |
| Κινητήρας | |
| δύναμη | 150 Hp @ 6400 σ.α.λ. |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 75.2 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 200 Nm @ 3600 σ.α.λ. 147.51 lb.-ft. @ 3600 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, κατά μήκος |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | N46B20B |
| Κυβισμός κινητήρα | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 84 mm 3.31 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 90 mm 3.54 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 10.5:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Ψεκασμός πολλαπλών σημείων |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | Double-VANOS, VALVETRONIC |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 4.25 l 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 7.9 l 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 1455 κιλά 3207.73 lbs. |
| Μέγιστο βάρος | 2010 κιλά 4431.29 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 555 κιλά 1223.57 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 420 l 14.83 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1350 l 47.67 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 63 l 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1700 κιλά 3747.86 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 80 κιλά 176.37 lbs. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4454 mm 175.35 in. |
| πλάτος | 1798 mm 70.79 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 2044 mm 80.47 in. |
| ύψος | 1545 mm 60.83 in. |
| μεταξόνιο | 2760 mm 108.66 in. |
| εμπρός ίχνος | 1500 mm 59.06 in. |
| Πίσω ίχνος | 1529 mm 60.2 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 791 mm 31.14 in. |
| Πίσω πρόβολος | 903 mm 35.55 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 194 mm 7.64 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.32 |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.3 m 37.07 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 18° |
| Γωνία φυγής | 21.5° |
| γωνία ράμπας | 16.8° |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | O κινητήρας εσωτερικής καύσης οδηγεί τους πίσω τροχούς του οχήματος. |
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 6 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων Steptronic |
| Εμπρός ανάρτηση | Γόνατο ανάρτησης , Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι , 312x24 mm |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι , 300x20 mm |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | Μπροστινά ελαστικά: 225/50 R17; 225/45 R18 Πίσω ελαστικά: 225/50 R17; 225/45 R18; 255/40 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | Μπροστινά ζάντες: 7.5J x 17; 8J x 18 Πίσω ζάντες: 7.5J x 17; 8J x 18; 9J x 18 |