
| Korimalli, Seat Ibiza IV SC? | Coupe , 3 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Seat Ibiza IV SC 1.2 TDI (75 Hp)? | 3.8-3.9 l/100 km 61.9 - 60.3 US mpg 74.3 - 72.4 UK mpg 26.3 - 25.6 km/l |
| Päästöt, Seat Ibiza 1.2 TDI (75 Hp)? | 102-120 g/km CO2 Euro 5 |
| Huippunopeus, 2010 Ibiza IV SC 1.2 TDI (75 Hp)? | 168 km/h | 104.39 mph 0-100 km/h: 13.9 s 0-60 mph: 13.2 s |
| Teho, Seat Ibiza Coupe 2010 1.2 TDI (75 Hp)? | 75 hv, 180 Nm 132.76 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Seat Ibiza Coupe 2010 1.2 TDI (75 Hp)? | 1.2 l 1199 sm3 73.17 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2010 Seat 1.2 TDI (75 Hp)? | 3, Rivimoottori |
| Vetotapa, Seat Ibiza IV SC Coupe 2010 1.2 TDI (75 Hp)? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2010 Seat Ibiza Coupe ? | 4034 mm 158.82 in. |
| Leveys, 2010 Seat Ibiza Coupe ? | 1693 mm 66.65 in. |
| Nettopaino, 2010 Seat Ibiza IV SC 1.2 TDI (75 Hp)? | 1060 kg 2336.9 lbs. |
| Kokonaispaino, 2010 Seat Ibiza IV SC 1.2 TDI (75 Hp)? | 1581-1586 kg 3485.51 - 3496.53 lbs. |
| Tavaratila, 2010 Seat Ibiza Coupe ? | 284 - 930 l 10.03 - 32.84 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2010 Seat Ibiza IV SC 1.2 TDI (75 Hp)? | 5, manuaali vaihdelaatikko |
| Merkki | Seat |
|---|---|
| Malli | Ibiza |
| Sukupolvi | Ibiza IV SC |
| Versio (moottori) | 1.2 TDI (75 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2010 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2010 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Coupe |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 3 |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki | 4.6-4.8 l/100 km
51.1 - 49 US mpg 61.4 - 58.9 UK mpg 21.7 - 20.8 km/l |
|---|---|
| Polttoaineenkulutus - maantie | 3.3-3.4 l/100 km
71.3 - 69.2 US mpg 85.6 - 83.1 UK mpg 30.3 - 29.4 km/l |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 3.8-3.9 l/100 km
61.9 - 60.3 US mpg 74.3 - 72.4 UK mpg 26.3 - 25.6 km/l |
| CO2-päästöt | 102-120 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Diesel-polttoaine |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 13.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 13.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 13.2 s |
| Huippunopeus | 168 km/h 104.39 mph |
| Päästönormi | Euro 5 |
| Paino/teho suhde | 14.1 kg/hv, 70.8 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 5.9 kg/Nm, 169.8 Nm/tonnia |
| Teho | 75 hv @ 4000 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 62.6 hv/l |
| Vääntömomentti | 180 Nm @ 1500 kierrosta/min 132.76 lb.-ft. @ 1500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | CFWA |
| Moottorin tilavuus | 1199 sm3 73.17 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 3 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 79.5 mm 3.13 in. |
| Männän liike | 80.5 mm 3.17 in. |
| Puristussuhde | 16.5:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Diesel - Common rail |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorin öljytilavuus | 4.3 l 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 8 l 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Moottorijärjestelmät | Hiukkassuodatin |
| Paino | 1060 kg 2336.9 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 1581-1586 kg 3485.51 - 3496.53 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 521-526 kg 1148.61 - 1159.63 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 284 l 10.03 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 930 l 32.84 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Sallittu kattokuorma | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 560 kg 1234.59 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 50 kg 110.23 lbs. |
| Pituus | 4034 mm 158.82 in. |
|---|---|
| Leveys | 1693 mm 66.65 in. |
| Korkeus | 1428 mm 56.22 in. |
| Pyörän perusta | 2469 mm 97.2 in. |
| Etupyörän jälki | 1465 mm 57.68 in. |
| Takapyörän jälki | 1457 mm 57.36 in. |
| etuylitys | 848 mm 33.39 in. |
| takaylitys | 717 mm 28.23 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 10.48 m 34.38 ft. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 5 vaihteinen, manuaalinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Puoli-itsenäinen palkki ja poikittainen vakaaja |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Rummut |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 175/70 R14; 185/60 R15; 215/45 R16; 215/40 R17 |
| Vanteen koko | 5J x 14; 6J x 15; 7J x 16; 7J x 17 |