| Korimalli, MG MG4 Urban EV? | Viistoperä (Hatchback) , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 54 kWh (160 Hp)? | 405 km 251.66 mi |
| Virrankulutus, MG MG4 Urban EV 54 kWh (160 Hp)? | 16.1 kWh/100 km 25.91 kWh/100 mi 130 MPGe 6.2 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 MG4 Urban EV 54 kWh (160 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 8.7 s 0-60 mph: 8.3 s |
| Teho, MG MG4 Urban EV Viistoperä (Hatchback) 2026 54 kWh (160 Hp)? | 160 hv, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Vetotapa, MG MG4 Urban EV Viistoperä (Hatchback) 2026 54 kWh (160 Hp)? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2026 MG MG4 Urban EV Viistoperä (Hatchback) ? | 4395 mm 173.03 in. |
| Leveys, 2026 MG MG4 Urban EV Viistoperä (Hatchback) ? | 1842 mm 72.52 in. |
| Nettopaino, 2026 MG MG4 Urban EV 54 kWh (160 Hp)? | 1520 kg 3351.03 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 MG MG4 Urban EV 54 kWh (160 Hp)? | 1970 kg 4343.11 lbs. |
| Tavaratila, 2026 MG MG4 Urban EV Viistoperä (Hatchback) ? | 382 - 1266 l 13.49 - 44.71 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 MG MG4 Urban EV 54 kWh (160 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | MG |
| Malli | MG4 Urban EV |
| Sukupolvi | MG4 Urban EV |
| Versio (moottori) | 54 kWh (160 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Viistoperä (Hatchback) |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 8.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 8.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 8.3 s |
| Huippunopeus | 160 km/h 99.42 mph |
| Paino/teho suhde | 9.5 kg/hv, 105.3 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.1 kg/Nm, 164.5 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 54 kWh |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (WLTP) | 405 km 251.66 mi |
| Sähkönkulutus (WLTP) | 16.1 kWh/100 km
25.91 kWh/100 mi 130 MPGe 6.2 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 160 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 160 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 1520 kg 3351.03 lbs. |
| Enimmäispaino | 1970 kg 4343.11 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 450 kg 992.08 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 382 l 13.49 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1266 l 44.71 cu. ft. |
| Mitat | |
| Pituus | 4395 mm 173.03 in. |
| Leveys | 1842 mm 72.52 in. |
| Korkeus | 1549 mm 60.98 in. |
| Pyörän perusta | 2750 mm 108.27 in. |
| Maavara | 130 mm 5.12 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Vääntö |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 205/50 R17 |
| Vanteen koko | 6.5J x 17 |