
| Korimalli, Ford Sierra Turnier II? | Farmari , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Teho, Ford Sierra Farmari 1989 2.0i (120 Hp)? | 120 hv |
| Vetotapa, Ford Sierra Turnier II Farmari 1989 2.0i (120 Hp)? | Takaveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton takapyöriä. |
| Pituus, 1989 Ford Sierra Farmari ? | 4511 mm 177.6 in. |
| Leveys, 1989 Ford Sierra Farmari ? | 1720 mm 67.72 in. |
| Nettopaino, 1989 Ford Sierra Turnier II 2.0i (120 Hp)? | 1180 kg 2601.45 lbs. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 1989 Ford Sierra Turnier II 2.0i (120 Hp)? | 5, manuaali vaihdelaatikko |
| Merkki | Ford |
|---|---|
| Malli | Sierra |
| Sukupolvi | Sierra Turnier II |
| Versio (moottori) | 2.0i (120 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1989 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1993 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Farmari |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
|---|---|
| Paino/teho suhde | 9.8 kg/hv, 101.7 hv/tonnia |
| Teho | 120 hv |
|---|---|
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Paino | 1180 kg 2601.45 lbs. |
|---|---|
| Polttoainesäiliön tilavuus | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Pituus | 4511 mm 177.6 in. |
|---|---|
| Leveys | 1720 mm 67.72 in. |
| Korkeus | 1428 mm 56.22 in. |
| Pyörän perusta | 2608 mm 102.68 in. |
| Etupyörän jälki | 1452 mm 57.17 in. |
| Takapyörän jälki | 1468 mm 57.8 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 10 m 32.81 ft. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 5 vaihteinen, manuaalinen vaihdelaatikko |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Hydraulinen ohjaus |