| Korimalli, Chery Tiggo 9 (facelift 2026)? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Päästöt, Chery Tiggo 9 2.0 TGDI (261 Hp) Automatic? | China VIb |
| Teho, Chery Tiggo 9 SUV 2026 2.0 TGDI (261 Hp) Automatic? | 261 hv, 400 Nm 295.02 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Chery Tiggo 9 SUV 2026 2.0 TGDI (261 Hp) Automatic? | 2.0 l 1998 sm3 121.93 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 Chery 2.0 TGDI (261 Hp) Automatic? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Chery Tiggo 9 (facelift 2026) SUV 2026 2.0 TGDI (261 Hp) Automatic? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 4853 mm 191.06 in. |
| Leveys, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 1930 mm 75.98 in. |
| Nettopaino, 2026 Chery Tiggo 9 (facelift 2026) 2.0 TGDI (261 Hp) Automatic? | 1779 kg 3922.02 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 738 - 2021 l 26.06 - 71.37 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Chery Tiggo 9 (facelift 2026) 2.0 TGDI (261 Hp) Automatic? | 8, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Chery |
| Malli | Tiggo 9 |
| Sukupolvi | Tiggo 9 (facelift 2026) |
| Versio (moottori) | 2.0 TGDI (261 hv) Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Päästönormi | China VIb |
| Paino/teho suhde | 6.8 kg/hv, 146.7 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4.4 kg/Nm, 224.8 Nm/tonnia |
| Moottori | |
| Teho | 261 hv @ 5500 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 130.6 hv/l |
| Vääntömomentti | 400 Nm @ 1750-4000 kierrosta/min 295.02 lb.-ft. @ 1750-4000 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | Kunpeng |
| Moottorin tilavuus | 1998 sm3 121.93 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 1779 kg 3922.02 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 738 l 26.06 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 2021 l 71.37 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Mitat | |
| Pituus | 4853 mm 191.06 in. |
| Leveys | 1930 mm 75.98 in. |
| Korkeus | 1718 mm 67.64 in. |
| Pyörän perusta | 2820 mm 111.02 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 8 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 245/50 R20 |
| Vanteen koko | 20 |