
| Korimalli, Audi A5 Sportback (F5, facelift 2019)? | Fastback, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Audi A5 Sportback (F5, facelift 2019) 40 g-tron (170 Hp) S tronic? | 4.3 kg/100 km |
| Päästöt, Audi A5 40 g-tron (170 Hp) S tronic? | 117 g/km CO2 Euro 6d-ISC-FCM |
| Huippunopeus, 2020 A5 Sportback (F5, facelift 2019) 40 g-tron (170 Hp) S tronic? | 210 km/h | 130.49 mph 0-100 km/h: 8.4 s 0-60 mph: 8 s |
| Teho, Audi A5 Fastback 2020 40 g-tron (170 Hp) S tronic? | 170 hv, 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Audi A5 Fastback 2020 40 g-tron (170 Hp) S tronic? | 2.0 l 1984 sm3 121.07 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2020 Audi 40 g-tron (170 Hp) S tronic? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Audi A5 Sportback (F5, facelift 2019) Fastback 2020 40 g-tron (170 Hp) S tronic? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2020 Audi A5 Fastback? | 4757 mm 187.28 in. |
| Leveys, 2020 Audi A5 Fastback? | 1843 mm 72.56 in. |
| Nettopaino, 2020 Audi A5 Sportback (F5, facelift 2019) 40 g-tron (170 Hp) S tronic? | 1650 kg 3637.63 lbs. |
| Kokonaispaino, 2020 Audi A5 Sportback (F5, facelift 2019) 40 g-tron (170 Hp) S tronic? | 2130 kg 4695.85 lbs. |
| Tavaratila, 2020 Audi A5 Fastback? | 390 - 1200 l 13.77 - 42.38 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2020 Audi A5 Sportback (F5, facelift 2019) 40 g-tron (170 Hp) S tronic? | 7, automaattinen vaihdelaatikko S tronic |
| Merkki | Audi |
|---|---|
| Malli | A5 |
| Sukupolvi | A5 Sportback (F5, facelift 2019) |
| Versio (moottori) | 40 g-tron (170 hv) S tronic |
| Tuotannon aloitusvuosi | Tammikuu, 2020 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2024 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Fastback |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen, Hidas (WLTP) (CNG) | 6.3 kg/100 km |
|---|---|
| Polttoaineen, Keskinopea (WLTP) (CNG) | 4.3 kg/100 km |
| Polttoaineen, Nopea (WLTP) (CNG) | 3.7 kg/100 km |
| Polttoaineen, Erittäin nopea (WLTP) (CNG) | 3.9 kg/100 km |
| Polttoaineen, yhdistetty (WLTP) (CNG) | 4.3 kg/100 km |
| CO2-päästöt (WLTP) | 117 g/km |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki (CNG) (NEDC) | 5.2 kg/100 km |
| Polttoaineenkulutus - maantie (CNG) (NEDC) | 3 kg/100 km |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (CNG) (NEDC) | 3.8 kg/100 km |
| CO2-päästöt (NEDC) | 104 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / CNG |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 8.4 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 8.4 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 8 s |
| Huippunopeus | 210 km/h 130.49 mph |
| Päästönormi | Euro 6d-ISC-FCM |
| Paino/teho suhde | 9.7 kg/hv, 103 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.1 kg/Nm, 163.6 Nm/tonnia |
| Teho | 170 hv @ 4450-6000 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 85.7 hv/l |
| Vääntömomentti | 270 Nm @ 1650-4400 kierrosta/min 199.14 lb.-ft. @ 1650-4400 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, pitkittäin |
| Moottorin tilavuus | 1984 sm3 121.07 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 82.5 mm 3.25 in. |
| Männän liike | 92.8 mm 3.65 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Paino | 1650 kg 3637.63 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2130 kg 4695.85 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 480 kg 1058.22 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 390 l 13.77 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1200 l 42.38 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 7 l 1.85 US gal | 1.54 UK gal |
| Polttoainesäiliön tilavuus - CNG | 17.3 kg |
| Sallittu kattokuorma | 90 kg 198.42 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (8%) | 1700 kg 3747.86 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 80 kg 176.37 lbs. |
| Pituus | 4757 mm 187.28 in. |
|---|---|
| Leveys | 1843 mm 72.56 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 2029 mm 79.88 in. |
| Korkeus | 1386 mm 54.57 in. |
| Pyörän perusta | 2824 mm 111.18 in. |
| Etupyörän jälki | 1587 mm 62.48 in. |
| Takapyörän jälki | 1568 mm 61.73 in. |
| etuylitys | 898 mm 35.35 in. |
| takaylitys | 1035 mm 40.75 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.27 |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.7 m 38.39 ft. |
| lähestymiskulma | 12.2° |
| Jättökulma | 12.7° |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 7 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko S tronic |
| Etujousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus, Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 225/50 R17 |
| Vanteen koko | 7.5J x 17 |