
| Korimalli, Alfa Romeo 33 Sport Wagon (905A)? | Farmari , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Teho, Alfa Romeo 33 Farmari 1986 1.5 (105 Hp)? | 105 hv |
| Sylinteritilavuus, Alfa Romeo 33 Farmari 1986 1.5 (105 Hp)? | 1.5 l 1490 sm3 90.93 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 1986 Alfa Romeo 1.5 (105 Hp)? | 4 |
| Vetotapa, Alfa Romeo 33 Sport Wagon (905A) Farmari 1986 1.5 (105 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Alfa Romeo |
| Malli | 33 |
| Sukupolvi | 33 Sport Wagon (905A) |
| Versio (moottori) | 1.5 (105 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1986 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1989 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Farmari |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Moottori | |
| Teho | 105 hv |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 70.5 hv/l |
| Moottorin malli/koodi | 305.08 |
| Moottorin tilavuus | 1490 sm3 90.93 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 84 mm 3.31 in. |
| Männän liike | 67.2 mm 2.65 in. |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |