
| Karoser tipi nedir, Subaru Forester VI? | SUV, Crossover, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Subaru Forester VI 2.0i e-BOXER (136 Hp) AWD Lineartronic? | 8.1 Lt/100 km 29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Subaru Forester 2.0i e-BOXER (136 Hp) AWD Lineartronic? | 183 g/km CO2 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 Forester VI 2.0i e-BOXER (136 Hp) AWD Lineartronic? | 188 km/saat | 116.82 mph 0-100 km/saat: 12.2 saniye 0-60 mph: 11.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Subaru Forester SUV, Crossover 2024 2.0i e-BOXER (136 Hp) AWD Lineartronic? | 136 bg, 182 Nm 134.24 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Subaru Forester SUV, Crossover 2024 2.0i e-BOXER (136 Hp) AWD Lineartronic? | 2.0 Lt 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 Subaru 2.0i e-BOXER (136 Hp) AWD Lineartronic? | 4, Boxer motor |
| Aktarımı nedir, Subaru Forester VI SUV, Crossover 2024 2.0i e-BOXER (136 Hp) AWD Lineartronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 Subaru Forester SUV, Crossover? | 4670 mm 183.86 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 Subaru Forester SUV, Crossover? | 1830 mm 72.05 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 Subaru Forester VI 2.0i e-BOXER (136 Hp) AWD Lineartronic? | 1693-1722 Kg 3732.43 - 3796.36 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 Subaru Forester VI 2.0i e-BOXER (136 Hp) AWD Lineartronic? | 1870 Kg 4122.64 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 Subaru Forester SUV, Crossover? | 508 - 1731 Lt 17.94 - 61.13 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 Subaru Forester VI 2.0i e-BOXER (136 Hp) AWD Lineartronic? | otomatik şanzıman Lineartronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Subaru |
| Model | Forester |
| Nesil | Forester VI |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0i e-BOXER (136 bg) AWD Lineartronic |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 8.3 Lt/100 km
28.3 US mpg 34 UK mpg 12 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 7.8 Lt/100 km
30.2 US mpg 36.2 UK mpg 12.8 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.4 UK mpg 14.3 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 9.1 Lt/100 km
25.8 US mpg 31 UK mpg 11 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8.1 Lt/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 183 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 11.6 saniye |
| Maksimum sürat | 188 km/saat 116.82 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.4 Kg/bg, 80.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.3 Kg/Nm, 107.5 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.6 kWh |
| Batarya voltajı | 118.4 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 17 bg |
| Elektrikli motor torku | 66 Nm 48.68 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.2 bg/Lt |
| Tork | 182 Nm @ 4000 dev/dak 134.24 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1693-1722 Kg 3732.43 - 3796.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1870 Kg 4122.64 lbs. |
| Azami yük | 148-177 Kg 326.28 - 390.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 508 Lt 17.94 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1731 Lt 61.13 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 48 Lt 12.68 US gal | 10.56 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4670 mm 183.86 in. |
| Genişlik | 1830 mm 72.05 in. |
| Yükseklik | 1730 mm 68.11 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1565-1570 mm 61.61 - 61.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570-1575 mm 61.81 - 62.01 in. |
| Yerden yükseklik | 220 mm 8.66 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Yaklaşım açısı | 20.4° |
| Kalkış açısı | 25.7° |
| rampa açısı | 21° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman Lineartronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R18; 235/50 R19 |
| Jant Boyutu | 7J x 18; 7.5J x 19 |