
| Karoser tipi nedir, Peugeot 308 SW III (Phase II, 2025)? | Kombi, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Peugeot 308 SW III (Phase II, 2025) 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 4.8-5.1 Lt/100 km 49 - 46.1 US mpg 58.9 - 55.4 UK mpg 20.8 - 19.6 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Peugeot 308 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 109-115 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2025 308 SW III (Phase II, 2025) 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 210 km/saat | 130.49 mph 0-100 km/saat: 9 saniye 0-60 mph: 8.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Peugeot 308 Kombi 2025 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 145 bg, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Peugeot 308 Kombi 2025 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 1.2 Lt 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2025 Peugeot 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 3, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Peugeot 308 SW III (Phase II, 2025) Kombi 2025 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2025 Peugeot 308 Kombi? | 4640 mm 182.68 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2025 Peugeot 308 Kombi? | 1850 mm 72.83 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2025 Peugeot 308 SW III (Phase II, 2025) 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 1435 Kg 3163.63 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2025 Peugeot 308 SW III (Phase II, 2025) 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 2010 Kg 4431.29 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2025 Peugeot 308 Kombi? | 552 Lt 19.49 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2025 Peugeot 308 SW III (Phase II, 2025) 1.2 (145 Hp) Hybrid e-DCS? | 6, otomatik şanzıman e-DCS |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 308 |
| Nesil | 308 SW III (Phase II, 2025) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (145 bg) Hybrid e-DCS |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.8-5.1 Lt/100 km
49 - 46.1 US mpg 58.9 - 55.4 UK mpg 20.8 - 19.6 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 109-115 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 9.9 Kg/bg, 101 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 160.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.876 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 12 Kg 26.46 lbs. |
| Batarya konumu | Zemin altında, ön koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 28 bg @ 4264 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 51 Nm @ 750-2499 dev/dak 37.62 lb.-ft. @ 750-2499 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 145 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EB2LTD |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1435 Kg 3163.63 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2010 Kg 4431.29 lbs. |
| Azami yük | 575 Kg 1267.66 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 552 Lt 19.49 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4640 mm 182.68 in. |
| Genişlik | 1850 mm 72.83 in. |
| Yükseklik | 1480 mm 58.27 in. |
| Dingil Mesafesi | 2730 mm 107.48 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 11.13 m 36.52 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman e-DCS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 304 mm |
| Arka frenler | Disk, 268 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 V; 225/45 R17 V; 225/40 R18 Y |
| Jant Boyutu | 16; 17; 18 |