
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2023)? | Coupe, SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLE GLE 450 3.0 (375 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | SULEV30 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 GLE Coupe (C167, facelift 2023) GLE 450 3.0 (375 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 0-60 mph: 5.3 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV 2024 GLE 450 3.0 (375 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 375 bg, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV 2024 GLE 450 3.0 (375 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 Lt 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 Mercedes-Benz GLE 450 3.0 (375 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2023) Coupe, SUV 2024 GLE 450 3.0 (375 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 4941 mm 194.53 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 2018 mm 79.45 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2023) GLE 450 3.0 (375 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2320 Kg 5114.72 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 655 - 1790 Lt 23.13 - 63.21 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2023) GLE 450 3.0 (375 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | GLE |
| Nesil | GLE Coupe (C167, facelift 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLE 450 3.0 (375 bg) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 12.4 Lt/100 km
19 US mpg 22.8 UK mpg 8.1 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 9.4 Lt/100 km
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 5.3 saniye |
| Emisyon Standardı | SULEV30 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.2 Kg/bg, 161.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 215.5 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 20 bg |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 375 bg @ 5500-6100 dev/dak |
| Litre başına güç | 125 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 1600-4500 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 1600-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 256 |
| Motor hacmi | 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.4 mm 3.64 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, CAMTRONIC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2320 Kg 5114.72 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 655 Lt 23.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1790 Lt 63.21 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Römork burun yükü | 280 Kg 617.29 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4941 mm 194.53 in. |
| Genişlik | 2018 mm 79.45 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2157 mm 84.92 in. |
| Yükseklik | 1730 mm 68.11 in. |
| Dingil Mesafesi | 2935 mm 115.55 in. |
| Ön tekerlek izi | 1680 mm 66.14 in. |
| Arka tekerlek izi | 1728 mm 68.03 in. |
| ön çıkıntı | 925 mm 36.42 in. |
| arka çıkıntı | 1081 mm 42.56 in. |
| Yerden yükseklik | 205 mm 8.07 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Yaklaşım açısı | 21° |
| Kalkış açısı | 22° |
| sığ derinliği | 500 mm 19.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 275/50 R20 |
| Jant Boyutu | 9J x 20 |