
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2023)? | Coupe, SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2023) GLE 450 2.5 (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9.1-9.5 Lt/100 km 25.8 - 24.8 US mpg 31 - 29.7 UK mpg 11 - 10.5 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLE GLE 450 2.5 (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 217-227 g/km CO2 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2023 GLE Coupe (C167, facelift 2023) GLE 450 2.5 (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 5.9 saniye 0-60 mph: 5.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV 2023 GLE 450 2.5 (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 367 bg, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV 2023 GLE 450 2.5 (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2.5 Lt 2498 cm3 152.44 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2023 Mercedes-Benz GLE 450 2.5 (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2023) Coupe, SUV 2023 GLE 450 2.5 (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 4941 mm 194.53 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 2018 mm 79.45 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2023) GLE 450 2.5 (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2293-2305 Kg 5055.2 - 5081.66 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2023) GLE 450 2.5 (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2850 Kg 6283.17 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2023 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 655 - 1790 Lt 23.13 - 63.21 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2023 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2023) GLE 450 2.5 (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | GLE |
| Nesil | GLE Coupe (C167, facelift 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLE 450 2.5 (367 bg) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (WLTC) | 9.1-9.5 Lt/100 km
25.8 - 24.8 US mpg 31 - 29.7 UK mpg 11 - 10.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTC) | 217-227 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5.6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.2 Kg/bg, 160.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 218.1 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 367 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 146.9 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 2000-4000 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 2000-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 256.925 |
| Motor hacmi | 2498 cm3 152.44 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 77 mm 3.03 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Elektrikle Çalışan Kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, CAMTRONIC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2293-2305 Kg 5055.2 - 5081.66 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2850 Kg 6283.17 lbs. |
| Azami yük | 545-557 Kg 1201.52 - 1227.97 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 655 Lt 23.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1790 Lt 63.21 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4941 mm 194.53 in. |
| Genişlik | 2018 mm 79.45 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2157 mm 84.92 in. |
| Yükseklik | 1716 mm 67.56 in. |
| Dingil Mesafesi | 2935 mm 115.55 in. |
| ön çıkıntı | 925 mm 36.42 in. |
| arka çıkıntı | 1081 mm 42.56 in. |
| Yaklaşım açısı | 24.4° |
| Kalkış açısı | 24.3° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 275/50 R20; 275/45 R21 Arka lastikler: 275/50 R20; 315/40 R21 |
| Jant Boyutu | 20; 21 |