
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLC SUV (X254)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLC SUV (X254) GLC 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 6.3-7 Lt/100 km 37.3 - 33.6 US mpg 44.8 - 40.4 UK mpg 15.9 - 14.3 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLC GLC 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 166-185 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2023 GLC SUV (X254) GLC 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 4.7 saniye 0-60 mph: 4.5 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLC SUV 2023 GLC 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 367 bg, 750 Nm 553.17 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLC SUV 2023 GLC 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 Lt 2989 cm3 182.4 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2023 Mercedes-Benz GLC 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLC SUV (X254) SUV 2023 GLC 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLC SUV? | 4716 mm 185.67 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLC SUV? | 1890 mm 74.41 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLC SUV (X254) GLC 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2005 Kg 4420.27 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLC SUV (X254) GLC 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2620 Kg 5776.11 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2023 Mercedes-Benz GLC SUV? | 620 - 1680 Lt 21.9 - 59.33 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2023 Mercedes-Benz GLC SUV (X254) GLC 450d (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | GLC |
| Nesil | GLC SUV (X254) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLC 450d (367 bg) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.3-7 Lt/100 km
37.3 - 33.6 US mpg 44.8 - 40.4 UK mpg 15.9 - 14.3 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 166-185 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.5 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 5.5 Kg/bg, 183 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.7 Kg/Nm, 374.1 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 23 bg |
| Elektrikli motor torku | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 367 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 122.8 bg/Lt |
| Tork | 750 Nm @ 1350-2800 dev/dak 553.17 lb.-ft. @ 1350-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 656.830 |
| Motor hacmi | 2989 cm3 182.4 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2005 Kg 4420.27 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2620 Kg 5776.11 lbs. |
| Azami yük | 615 Kg 1355.84 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 620 Lt 21.9 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1680 Lt 59.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| AdBlue tankı | 24 Lt 6.34 US gal | 5.28 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4716 mm 185.67 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2075 mm 81.69 in. |
| Yükseklik | 1640 mm 64.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2888 mm 113.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1627 mm 64.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1640 mm 64.57 in. |
| ön çıkıntı | 843 mm 33.19 in. |
| arka çıkıntı | 985 mm 38.78 in. |
| Yerden yükseklik | 174-194 mm 6.85 - 7.64 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Yaklaşım açısı | 21.2° |
| Kalkış açısı | 21.8° |
| tırmanış açısı | 35° |
| sığ derinliği | 300 mm 11.81 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 235/60 R18; 235/55 R19; 255/45 R20; 265/40 R21 Arka lastikler: 235/60 R18; 255/55 R18; 235/55 R19; 255/50 R19; 255/45 R20; 285/40 R20; 295/35 R21 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 18; 8J x 19; 8.5J x 20; 9.5J x 21 Arka jantlar: 8J x 18; 9J x 18; 8J x 19; 9J x 19; 8.5J x 20; 9.5J x 20; 10J x 21 |