
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLC SUV (X254)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLC SUV (X254) GLC 300d (269 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 5.6-6.2 Lt/100 km 42 - 37.9 US mpg 50.4 - 45.6 UK mpg 17.9 - 16.1 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLC GLC 300d (269 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 146-163 g/km CO2 Euro 6d-ISC-FCM |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2022 GLC SUV (X254) GLC 300d (269 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 243 km/saat | 150.99 mph 0-100 km/saat: 6.3 saniye 0-60 mph: 6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLC SUV 2022 GLC 300d (269 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 269 bg, 550 Nm 405.66 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLC SUV 2022 GLC 300d (269 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2.0 Lt 1993 cm3 121.62 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2022 Mercedes-Benz GLC 300d (269 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLC SUV (X254) SUV 2022 GLC 300d (269 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2022 Mercedes-Benz GLC SUV? | 4716 mm 185.67 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2022 Mercedes-Benz GLC SUV? | 1890 mm 74.41 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2022 Mercedes-Benz GLC SUV (X254) GLC 300d (269 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 1950 Kg 4299.01 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2022 Mercedes-Benz GLC SUV (X254) GLC 300d (269 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2570 Kg 5665.88 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2022 Mercedes-Benz GLC SUV? | 620 - 1680 Lt 21.9 - 59.33 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2022 Mercedes-Benz GLC SUV (X254) GLC 300d (269 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | GLC |
| Nesil | GLC SUV (X254) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLC 300d (269 bg) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.6-6.2 Lt/100 km
42 - 37.9 US mpg 50.4 - 45.6 UK mpg 17.9 - 16.1 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 146-163 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 6 saniye |
| Maksimum sürat | 243 km/saat 150.99 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 7.2 Kg/bg, 137.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.5 Kg/Nm, 282.1 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 23 bg |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 269 bg @ 4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 135 bg/Lt |
| Tork | 550 Nm @ 1800-2200 dev/dak 405.66 lb.-ft. @ 1800-2200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 654.820 |
| Motor hacmi | 1993 cm3 121.62 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.3 mm 3.71 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1950 Kg 4299.01 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2570 Kg 5665.88 lbs. |
| Azami yük | 620 Kg 1366.87 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 620 Lt 21.9 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1680 Lt 59.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| AdBlue tankı | 24 Lt 6.34 US gal | 5.28 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4716 mm 185.67 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2075 mm 81.69 in. |
| Yükseklik | 1640 mm 64.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2888 mm 113.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1627 mm 64.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1640 mm 64.57 in. |
| ön çıkıntı | 843 mm 33.19 in. |
| arka çıkıntı | 985 mm 38.78 in. |
| Yerden yükseklik | 174-194 mm 6.85 - 7.64 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Yaklaşım açısı | 21.2° |
| Kalkış açısı | 21.8° |
| tırmanış açısı | 35° |
| sığ derinliği | 300 mm 11.81 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 235/60 R18; 235/55 R19; 255/45 R20 Arka lastikler: 235/60 R18; 255/55 R18; 235/55 R19; 255/50 R19; 255/45 R20; 285/40 R20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 18; 8J x 19; 8.5J x 20 Arka jantlar: 8J x 18; 9J x 18; 8J x 19; 9J x 19; 8.5J x 20; 9.5J x 20 |