
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465)? | Off-road araç, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465) G 500 (449 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 10.9-12.3 Lt/100 km 21.6 - 19.1 US mpg 25.9 - 23 UK mpg 9.2 - 8.1 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz G-Serisi G 500 (449 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 248-281 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 G-Serisi Long (W465) G 500 (449 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 210 km/saat | 130.49 mph 0-100 km/saat: 5.4 saniye 0-60 mph: 5.3 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz G-Serisi Off-road araç 2024 G 500 (449 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 449 bg, 560 Nm 413.03 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz G-Serisi Off-road araç 2024 G 500 (449 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 Lt 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 Mercedes-Benz G 500 (449 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465) Off-road araç 2024 G 500 (449 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Off-road araç? | 4825 mm 189.96 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Off-road araç? | 1931 mm 76.02 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465) G 500 (449 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2410 Kg 5313.14 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465) G 500 (449 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3200 Kg 7054.79 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Off-road araç? | 640 - 2010 Lt 22.6 - 70.98 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465) G 500 (449 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | G-Serisi |
| Nesil | G-Serisi Long (W465) |
| Modifikasyonu (Motor) | G 500 (449 bg) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 10.9-12.3 Lt/100 km
21.6 - 19.1 US mpg 25.9 - 23 UK mpg 9.2 - 8.1 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 248-281 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 5.3 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 5.4 Kg/bg, 186.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 232.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 20 bg |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 449 bg @ 6100 dev/dak |
| Litre başına güç | 149.7 bg/Lt |
| Tork | 560 Nm @ 1950-5500 dev/dak 413.03 lb.-ft. @ 1950-5500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 256 |
| Motor hacmi | 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.4 mm 3.64 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Elektrikle Çalışan Kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, CAMTRONIC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2410 Kg 5313.14 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3200 Kg 7054.79 lbs. |
| Azami yük | 790 Kg 1741.65 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 640 Lt 22.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2010 Lt 70.98 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 100 Lt 26.42 US gal | 22 UK gal |
| Tavan Yükü | 150 Kg 330.69 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 140 Kg 308.65 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4825 mm 189.96 in. |
| Genişlik | 1931 mm 76.02 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2187 mm 86.1 in. |
| Yükseklik | 2042 mm 80.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2890 mm 113.78 in. |
| Ön tekerlek izi | 1638 mm 64.49 in. |
| Arka tekerlek izi | 1638 mm 64.49 in. |
| ön çıkıntı | 885 mm 34.84 in. |
| arka çıkıntı | 849 mm 33.43 in. |
| Yerden yükseklik | 241 mm 9.49 in. |
| En az dönüş açısı | 13.6 m 44.62 ft. |
| Yaklaşım açısı | 31° |
| Kalkış açısı | 30° |
| rampa açısı | 26° |
| tırmanış açısı | 45° |
| sığ derinliği | 700 mm 27.56 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 354x32 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 345x22 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 265/60 R18 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18 |