
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465)? | Off-road araç, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465) AMG G 63 V8 (585 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT TCT 9G? | 14.7-15.7 Lt/100 km 16 - 15 US mpg 19.2 - 18 UK mpg 6.8 - 6.4 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz G-Serisi AMG G 63 V8 (585 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT TCT 9G? | 335-358 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 G-Serisi Long (W465) AMG G 63 V8 (585 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT TCT 9G? | 220 km/saat | 136.7 mph 0-100 km/saat: 4.4 saniye 0-60 mph: 4.2 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz G-Serisi Off-road araç 2024 AMG G 63 V8 (585 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT TCT 9G? | 585 bg, 850 Nm 626.93 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz G-Serisi Off-road araç 2024 AMG G 63 V8 (585 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT TCT 9G? | 4.0 Lt 3982 cm3 243 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 Mercedes-Benz AMG G 63 V8 (585 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT TCT 9G? | 8, V motor |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465) Off-road araç 2024 AMG G 63 V8 (585 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT TCT 9G? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Off-road araç? | 4873 mm 191.85 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Off-road araç? | 1984 mm 78.11 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465) AMG G 63 V8 (585 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT TCT 9G? | 2565 Kg 5654.86 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465) AMG G 63 V8 (585 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT TCT 9G? | 3200 Kg 7054.79 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Off-road araç? | 640 - 2010 Lt 22.6 - 70.98 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 Mercedes-Benz G-Serisi Long (W465) AMG G 63 V8 (585 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT TCT 9G? | 9, otomatik şanzıman AMG SPEEDSHIFT TCT |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | G-Serisi |
| Nesil | G-Serisi Long (W465) |
| Modifikasyonu (Motor) | AMG G 63 V8 (585 bg) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT TCT 9G |
| Üretim başlangıç yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 14.7-15.7 Lt/100 km
16 - 15 US mpg 19.2 - 18 UK mpg 6.8 - 6.4 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 335-358 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.2 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 136.7 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 4.4 Kg/bg, 228.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3 Kg/Nm, 331.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 20 bg |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 585 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 146.9 bg/Lt |
| Tork | 850 Nm @ 2500-3500 dev/dak 626.93 lb.-ft. @ 2500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 177 |
| Motor hacmi | 3982 cm3 243 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | 2 x Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Silindir Deaktivasyonu sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2565 Kg 5654.86 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3200 Kg 7054.79 lbs. |
| Azami yük | 635 Kg 1399.94 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 640 Lt 22.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2010 Lt 70.98 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 100 Lt 26.42 US gal | 22 UK gal |
| Tavan Yükü | 150 Kg 330.69 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 140 Kg 308.65 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4873 mm 191.85 in. |
| Genişlik | 1984 mm 78.11 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2187 mm 86.1 in. |
| Yükseklik | 1971 mm 77.6 in. |
| Dingil Mesafesi | 2890 mm 113.78 in. |
| Ön tekerlek izi | 1650 mm 64.96 in. |
| Arka tekerlek izi | 1654 mm 65.12 in. |
| ön çıkıntı | 885 mm 34.84 in. |
| arka çıkıntı | 849 mm 33.43 in. |
| Yerden yükseklik | 244 mm 9.61 in. |
| En az dönüş açısı | 13.43 m 44.06 ft. |
| Yaklaşım açısı | 27.2° |
| Kalkış açısı | 29.9° |
| rampa açısı | 25.3° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman AMG SPEEDSHIFT TCT |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 275/50 R20 |
| Jant Boyutu | 9.5J x 20 |