
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz CLS coupe (C257, facelift 2021)? | Coupe, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz CLS coupe (C257, facelift 2021) CLS 450 (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 8.1-8.5 Lt/100 km 29 - 27.7 US mpg 34.9 - 33.2 UK mpg 12.3 - 11.8 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz CLS CLS 450 (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 185-195 g/km CO2 Euro 6D-ISC-FCM |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2021 CLS coupe (C257, facelift 2021) CLS 450 (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 4.8 saniye 0-60 mph: 4.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz CLS Coupe 2021 CLS 450 (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 367 bg, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz CLS Coupe 2021 CLS 450 (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 Lt 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2021 Mercedes-Benz CLS 450 (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz CLS coupe (C257, facelift 2021) Coupe 2021 CLS 450 (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2021 Mercedes-Benz CLS Coupe? | 4988 mm 196.38 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2021 Mercedes-Benz CLS Coupe? | 1890 mm 74.41 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2021 Mercedes-Benz CLS coupe (C257, facelift 2021) CLS 450 (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 1865 Kg 4111.62 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2021 Mercedes-Benz CLS coupe (C257, facelift 2021) CLS 450 (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2560 Kg 5643.83 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2021 Mercedes-Benz CLS Coupe? | 490 Lt 17.3 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2021 Mercedes-Benz CLS coupe (C257, facelift 2021) CLS 450 (367 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | CLS |
| Nesil | CLS coupe (C257, facelift 2021) |
| Modifikasyonu (Motor) | CLS 450 (367 bg) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2021 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 11-11.6 Lt/100 km
21.4 - 20.3 US mpg 25.7 - 24.4 UK mpg 9.1 - 8.6 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.3-6.8 Lt/100 km
37.3 - 34.6 US mpg 44.8 - 41.5 UK mpg 15.9 - 14.7 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 8.1-8.5 Lt/100 km
29 - 27.7 US mpg 34.9 - 33.2 UK mpg 12.3 - 11.8 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 185-195 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6D-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 5.1 Kg/bg, 196.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 268.1 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.9 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 22 bg |
| Elektrikli motor torku | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 367 bg |
| Litre başına güç | 122.4 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 256.930 |
| Motor hacmi | 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.4 mm 3.64 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1865 Kg 4111.62 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2560 Kg 5643.83 lbs. |
| Azami yük | 695 Kg 1532.21 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 490 Lt 17.3 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 76 Kg 167.55 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4988 mm 196.38 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2069 mm 81.46 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2939 mm 115.71 in. |
| Ön tekerlek izi | 1620 mm 63.78 in. |
| Arka tekerlek izi | 1618 mm 63.7 in. |
| ön çıkıntı | 888 mm 34.96 in. |
| arka çıkıntı | 1161 mm 45.71 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/45 R18; 245/40 R19; 245/35 R20 Arka lastikler: 275/40 R18; 275/35 R19; 275/30 R20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 18; 8J x 19; 8J x 20 Arka jantlar: 9J x 18; 9J x 19; 9J x 20 |