
| Karoser tipi nedir, Mazda 3 IV Hatchback? | Hatchback, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mazda 3 IV Hatchback 2.0 e-SkyActiv-X (186 Hp) AWD? | 6 Lt/100 km 39.2 US mpg 47.1 UK mpg 16.7 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mazda 3 2.0 e-SkyActiv-X (186 Hp) AWD? | 135 g/km CO2 Euro 6d-ISC-FCM |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2021 3 IV Hatchback 2.0 e-SkyActiv-X (186 Hp) AWD? | 214 km/saat | 132.97 mph 0-100 km/saat: 8.3-8.4 saniye 0-60 mph: 7.9 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mazda 3 Hatchback 2021 2.0 e-SkyActiv-X (186 Hp) AWD? | 186 bg, 240 Nm 177.01 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mazda 3 Hatchback 2021 2.0 e-SkyActiv-X (186 Hp) AWD? | 2.0 Lt 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2021 Mazda 2.0 e-SkyActiv-X (186 Hp) AWD? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mazda 3 IV Hatchback Hatchback 2021 2.0 e-SkyActiv-X (186 Hp) AWD? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2021 Mazda 3 Hatchback? | 4460 mm 175.59 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2021 Mazda 3 Hatchback? | 1795 mm 70.67 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2021 Mazda 3 IV Hatchback 2.0 e-SkyActiv-X (186 Hp) AWD? | 1376-1467 Kg 3033.56 - 3234.18 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2021 Mazda 3 IV Hatchback 2.0 e-SkyActiv-X (186 Hp) AWD? | 1980 Kg 4365.15 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2021 Mazda 3 Hatchback? | 351 - 1026 Lt 12.4 - 36.23 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2021 Mazda 3 IV Hatchback 2.0 e-SkyActiv-X (186 Hp) AWD? | 6, manuel şanzıman |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | 3 |
| Nesil | 3 IV Hatchback |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 e-SkyActiv-X (186 bg) AWD |
| Üretim başlangıç yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.5 Lt/100 km
31.4 US mpg 37.7 UK mpg 13.3 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.8 Lt/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5 Lt/100 km
47 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.5 Lt/100 km
36.2 US mpg 43.5 UK mpg 15.4 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.1 UK mpg 16.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 135 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.9-6 Lt/100 km
39.9 - 39.2 US mpg 47.9 - 47.1 UK mpg 16.9 - 16.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5-4.6 Lt/100 km
52.3 - 51.1 US mpg 62.8 - 61.4 UK mpg 22.2 - 21.7 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5-5.1 Lt/100 km
47 - 46.1 US mpg 56.5 - 55.4 UK mpg 20 - 19.6 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 114-116 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.3-8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.3-8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 7.9 saniye |
| Maksimum sürat | 214 km/saat 132.97 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 135.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 174.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 186 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 93.1 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 4000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83.5 mm 3.29 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.2 mm 3.59 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1376-1467 Kg 3033.56 - 3234.18 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1980 Kg 4365.15 lbs. |
| Azami yük | 513-604 Kg 1130.97 - 1331.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 351 Lt 12.4 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1026 Lt 36.23 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 48 Lt 12.68 US gal | 10.56 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4460 mm 175.59 in. |
| Genişlik | 1795 mm 70.67 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2028 mm 79.84 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2725 mm 107.28 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/45 R18 |
| Jant Boyutu | 16; 18 |