
| Karoser tipi nedir, Citroen C4 III (Phase II, 2024)? | Coupe, SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Citroen C4 III (Phase II, 2024) 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 4.7-4.8 Lt/100 km 50 - 49 US mpg 60.1 - 58.9 UK mpg 21.3 - 20.8 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Citroen C4 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 106-108 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 C4 III (Phase II, 2024) 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 206 km/saat | 128 mph 0-100 km/saat: 8 saniye 0-60 mph: 7.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Citroen C4 Coupe, SUV 2024 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 136 bg, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Citroen C4 Coupe, SUV 2024 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1.2 Lt 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 Citroen 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 3, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Citroen C4 III (Phase II, 2024) Coupe, SUV 2024 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 Citroen C4 Coupe, SUV? | 4350 mm 171.26 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 Citroen C4 Coupe, SUV? | 1800 mm 70.87 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 Citroen C4 III (Phase II, 2024) 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1328-1407 Kg 2927.74 - 3101.9 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 Citroen C4 III (Phase II, 2024) 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1805-1810 Kg 3979.34 - 3990.37 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 Citroen C4 Coupe, SUV? | 380 - 1250 Lt 13.42 - 44.14 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 Citroen C4 III (Phase II, 2024) 1.2 (136 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 6, otomatik şanzıman e-DCS |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | C4 |
| Nesil | C4 III (Phase II, 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (136 bg) Mild Hybrid e-DCS |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2024 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 4.3-4.4 Lt/100 km
54.7 - 53.5 US mpg 65.7 - 64.2 UK mpg 23.3 - 22.7 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.2-4.3 Lt/100 km
56 - 54.7 US mpg 67.3 - 65.7 UK mpg 23.8 - 23.3 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.3-4.4 Lt/100 km
54.7 - 53.5 US mpg 65.7 - 64.2 UK mpg 23.3 - 22.7 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.5-5.6 Lt/100 km
42.8 - 42 US mpg 51.4 - 50.4 UK mpg 18.2 - 17.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.7-4.8 Lt/100 km
50 - 49 US mpg 60.1 - 58.9 UK mpg 21.3 - 20.8 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 106-108 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 7.6 saniye |
| Maksimum sürat | 206 km/saat 128 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 102.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 173.2 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.89 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 0.432 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Ön koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 28 bg |
| Elektrikli motor torku | 55 Nm 40.57 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.5 mm 3.56 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1328-1407 Kg 2927.74 - 3101.9 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1805-1810 Kg 3979.34 - 3990.37 lbs. |
| Azami yük | 403-477 Kg 888.46 - 1051.6 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1250 Lt 44.14 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 705 Kg 1554.26 lbs. |
| Römork burun yükü | 61 Kg 134.48 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4350 mm 171.26 in. |
| Genişlik | 1800 mm 70.87 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1834 mm 72.2 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2032 mm 80 in. |
| Yükseklik | 1520-1525 mm 59.84 - 60.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1545-1560 mm 60.83 - 61.42 in. |
| Arka tekerlek izi | 1545-1560 mm 60.83 - 61.42 in. |
| ön çıkıntı | 870 mm 34.25 in. |
| arka çıkıntı | 810 mm 31.89 in. |
| Yerden yükseklik | 156 mm 6.14 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman e-DCS |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R16; 195/60 R18 |
| Jant Boyutu | 16; 18 |