
| Karoser tipi nedir, BMW X1 (E84)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, BMW X1 (E84) 20i (184 Hp) xDrive Steptronic? | 7.6 Lt/100 km 30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, BMW X1 20i (184 Hp) xDrive Steptronic? | 177 g/km CO2 Euro 5 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2011 X1 (E84) 20i (184 Hp) xDrive Steptronic? | 215 km/saat | 133.59 mph 0-100 km/saat: 7.9 saniye 0-60 mph: 7.5 saniye |
| Motor gücü ne kadar, BMW X1 SUV 2011 20i (184 Hp) xDrive Steptronic? | 184 bg, 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, BMW X1 SUV 2011 20i (184 Hp) xDrive Steptronic? | 2.0 Lt 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2011 BMW 20i (184 Hp) xDrive Steptronic? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, BMW X1 (E84) SUV 2011 20i (184 Hp) xDrive Steptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). İçten yanmalı motor. İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2011 BMW X1 SUV? | 4454 mm 175.35 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2011 BMW X1 SUV? | 1798 mm 70.79 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2011 BMW X1 (E84) 20i (184 Hp) xDrive Steptronic? | 1590 Kg 3505.35 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2011 BMW X1 (E84) 20i (184 Hp) xDrive Steptronic? | 2140 Kg 4717.89 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2011 BMW X1 SUV? | 420 - 1350 Lt 14.83 - 47.67 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2011 BMW X1 (E84) 20i (184 Hp) xDrive Steptronic? | 6, otomatik şanzıman Steptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | X1 |
| Nesil | X1 (E84) |
| Modifikasyonu (Motor) | 20i (184 bg) xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2011 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.1 Lt/100 km
23.3 US mpg 28 UK mpg 9.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.1 Lt/100 km
38.6 US mpg 46.3 UK mpg 16.4 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.6 Lt/100 km
30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 177 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 7.5 saniye |
| Maksimum sürat | 215 km/saat 133.59 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 115.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 169.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 184 bg @ 5000-6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 92.1 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 1250-4500 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 1250-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N20B20A |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.1 mm 3.55 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | Double-VANOS, VALVETRONIC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.75 Lt 6.08 US qt | 5.06 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1590 Kg 3505.35 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2140 Kg 4717.89 lbs. |
| Azami yük | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1350 Lt 47.67 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 63 Lt 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4454 mm 175.35 in. |
| Genişlik | 1798 mm 70.79 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2044 mm 80.47 in. |
| Yükseklik | 1545 mm 60.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 2760 mm 108.66 in. |
| Ön tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1529 mm 60.2 in. |
| ön çıkıntı | 791 mm 31.14 in. |
| arka çıkıntı | 903 mm 35.55 in. |
| Yerden yükseklik | 194 mm 7.64 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Yaklaşım açısı | 18° |
| Kalkış açısı | 21.5° |
| rampa açısı | 16.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 312x24 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 300x20 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 225/50 R17; 225/45 R18 Arka lastikler: 225/50 R17; 225/45 R18; 255/40 R18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7.5J x 17; 8J x 18 Arka jantlar: 7.5J x 17; 8J x 18; 9J x 18 |