
| Karoser tipi nedir, BMW 5 Serisi Touring (G61)? | Kombi, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, BMW 5 Serisi Touring (G61) 540d (303 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 6-6.5 Lt/100 km 39.2 - 36.2 US mpg 47.1 - 43.5 UK mpg 16.7 - 15.4 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, BMW 5 Serisi 540d (303 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 157-171 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 5 Serisi Touring (G61) 540d (303 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 5.4 saniye 0-60 mph: 5.1 saniye |
| Motor gücü ne kadar, BMW 5 Serisi Kombi 2024 540d (303 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 303 bg, 670 Nm 494.17 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, BMW 5 Serisi Kombi 2024 540d (303 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 3.0 Lt 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 BMW 540d (303 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, BMW 5 Serisi Touring (G61) Kombi 2024 540d (303 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 BMW 5 Serisi Kombi? | 5060 mm 199.21 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 BMW 5 Serisi Kombi? | 1900 mm 74.8 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 BMW 5 Serisi Touring (G61) 540d (303 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 1975 Kg 4354.13 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 BMW 5 Serisi Touring (G61) 540d (303 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 2670 Kg 5886.34 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 BMW 5 Serisi Kombi? | 570 - 1700 Lt 20.13 - 60.03 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 BMW 5 Serisi Touring (G61) 540d (303 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 8, otomatik şanzıman Steptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 5 Serisi |
| Nesil | 5 Serisi Touring (G61) |
| Modifikasyonu (Motor) | 540d (303 bg) Mild Hybrid xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6-6.5 Lt/100 km
39.2 - 36.2 US mpg 47.1 - 43.5 UK mpg 16.7 - 15.4 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 157-171 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5.1 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 6.5 Kg/bg, 153.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 339.2 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.9 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 18 bg |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 303 bg |
| Sistem tork | 670 Nm 494.17 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 286 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 95.6 bg/Lt |
| Tork | 650 Nm @ 1500-2500 dev/dak 479.42 lb.-ft. @ 1500-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B57D30B |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 9.3 Lt 9.83 US qt | 8.18 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1975 Kg 4354.13 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2670 Kg 5886.34 lbs. |
| Azami yük | 695 Kg 1532.21 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 570 Lt 20.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1700 Lt 60.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| AdBlue tankı | 21.5 Lt 5.68 US gal | 4.73 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5060 mm 199.21 in. |
| Genişlik | 1900 mm 74.8 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2156 mm 84.88 in. |
| Yükseklik | 1515 mm 59.65 in. |
| Dingil Mesafesi | 2995 mm 117.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1634 mm 64.33 in. |
| Arka tekerlek izi | 1668 mm 65.67 in. |
| ön çıkıntı | 945 mm 37.2 in. |
| arka çıkıntı | 1120 mm 44.09 in. |
| Yerden yükseklik | 155 mm 6.1 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.26 |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R18 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18 |