
| Karoser tipi nedir, Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019)? | SUV, 5 Kapı, 7 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019) 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic 7 seats? | 6.9-7.1 Lt/100 km 34.1 - 33.1 US mpg 40.9 - 39.8 UK mpg 14.5 - 14.1 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Audi Q7 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic 7 seats? | 183-186 g/km CO2 Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2019 Q7 (Typ 4M, facelift 2019) 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic 7 seats? | 229 km/saat | 142.29 mph 0-100 km/saat: 7.3 saniye 0-60 mph: 6.9 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Audi Q7 SUV 2019 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic 7 seats? | 231 bg, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Audi Q7 SUV 2019 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic 7 seats? | 3.0 Lt 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2019 Audi 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic 7 seats? | 6, V motor |
| Aktarımı nedir, Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019) SUV 2019 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic 7 seats? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2019 Audi Q7 SUV? | 5063 mm 199.33 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2019 Audi Q7 SUV? | 1970 mm 77.56 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2019 Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019) 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic 7 seats? | 2165 Kg 4773.01 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2019 Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019) 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic 7 seats? | 3015 Kg 6646.94 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2019 Audi Q7 SUV? | 740 - 1925 Lt 26.13 - 67.98 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2019 Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019) 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic 7 seats? | 8, otomatik şanzıman tiptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | Q7 |
| Nesil | Q7 (Typ 4M, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 45 TDI V6 (231 bg) Mild Hybrid quattro tiptronic 7 seats |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.9-8.0 Lt/100 km
29.8 - 29.4 US mpg 35.8 - 35.3 UK mpg 12.7 - 12.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.4-6.5 Lt/100 km
36.8 - 36.2 US mpg 44.1 - 43.5 UK mpg 15.6 - 15.4 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.9-7.1 Lt/100 km
34.1 - 33.1 US mpg 40.9 - 39.8 UK mpg 14.5 - 14.1 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 183-186 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 6.9 saniye |
| Maksimum sürat | 229 km/saat 142.29 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 9.4 Kg/bg, 106.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 230.9 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.5 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Geri kazanımdaki güç | 8 kW |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 231 bg @ 3250-4750 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.9 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 1750-3250 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 1750-3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA897evo2 / DHXC |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.4 mm 3.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 15 Lt 15.85 US qt | 13.2 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2165 Kg 4773.01 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 3015 Kg 6646.94 lbs. |
| Azami yük | 850 Kg 1873.93 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 740 Lt 26.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1925 Lt 67.98 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| AdBlue tankı | 24 Lt 6.34 US gal | 5.28 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 140 Kg 308.65 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5063 mm 199.33 in. |
| Genişlik | 1970 mm 77.56 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2212 mm 87.09 in. |
| Yükseklik | 1740 mm 68.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2994 mm 117.87 in. |
| Ön tekerlek izi | 1679 mm 66.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1691 mm 66.57 in. |
| ön çıkıntı | 977 mm 38.46 in. |
| arka çıkıntı | 1092 mm 42.99 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.34 |
| En az dönüş açısı | 12.5 m 41.01 ft. |
| Yaklaşım açısı | 23° |
| Kalkış açısı | 20.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/60 R18; 255/55 R19; 285/45 R20; 285/40 R21; 285/35 R22 |
| Jant Boyutu | 8J x 18; 8.5J x 19; 9J x 20; 9.5J x 21; 10J x 22 |