
| Karoser tipi nedir, Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019) 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 7.8-8.5 Lt/100 km 30.2 - 27.7 US mpg 36.2 - 33.2 UK mpg 12.8 - 11.8 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Audi Q7 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 204-224 g/km CO2 Euro 6d-ISC-FCM |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2020 Q7 (Typ 4M, facelift 2019) 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 226 km/saat | 140.43 mph 0-100 km/saat: 7.1 saniye 0-60 mph: 6.7 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Audi Q7 SUV 2020 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 231 bg, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Audi Q7 SUV 2020 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 3.0 Lt 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2020 Audi 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 6, V motor |
| Aktarımı nedir, Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019) SUV 2020 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2020 Audi Q7 SUV? | 5063 mm 199.33 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2020 Audi Q7 SUV? | 1970 mm 77.56 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2020 Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019) 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2020 Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019) 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 2830 Kg 6239.08 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2020 Audi Q7 SUV? | 865 - 2050 Lt 30.55 - 72.4 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2020 Audi Q7 (Typ 4M, facelift 2019) 45 TDI V6 (231 Hp) Mild Hybrid quattro tiptronic? | 8, otomatik şanzıman tiptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | Q7 |
| Nesil | Q7 (Typ 4M, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 45 TDI V6 (231 bg) Mild Hybrid quattro tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 7.8-8.5 Lt/100 km
30.2 - 27.7 US mpg 36.2 - 33.2 UK mpg 12.8 - 11.8 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 204-224 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 8.5-8.7 Lt/100 km
27.7 - 27 US mpg 33.2 - 32.5 UK mpg 11.8 - 11.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.9-6.1 Lt/100 km
39.9 - 38.6 US mpg 47.9 - 46.3 UK mpg 16.9 - 16.4 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 6.9-7 Lt/100 km
34.1 - 33.6 US mpg 40.9 - 40.4 UK mpg 14.5 - 14.3 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 181-185 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 6.7 saniye |
| Maksimum sürat | 226 km/saat 140.43 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 110 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 238.1 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.5 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Geri kazanımdaki güç | 8 kW |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 231 bg @ 3500-5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.9 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 1500-3500 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DPXB |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.4 mm 3.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 16.9 Lt 17.86 US qt | 14.87 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2830 Kg 6239.08 lbs. |
| Azami yük | 730 Kg 1609.37 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 865 Lt 30.55 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2050 Lt 72.4 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 75 Lt 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| AdBlue tankı | 24 Lt 6.34 US gal | 5.28 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2700 Kg 5952.48 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2700 Kg 5952.48 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 115 Kg 253.53 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5063 mm 199.33 in. |
| Genişlik | 1970 mm 77.56 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2212 mm 87.09 in. |
| Yükseklik | 1741 mm 68.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2995 mm 117.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1679 mm 66.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1690 mm 66.54 in. |
| ön çıkıntı | 977 mm 38.46 in. |
| arka çıkıntı | 1092 mm 42.99 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 12.5 m 41.01 ft. |
| Yaklaşım açısı | 23.8° |
| Kalkış açısı | 15.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 350 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 330 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/60 R18; 255/55 R19; 285/45 R20; 285/40 R21; 285/35 R22 |
| Jant Boyutu | 8J x 18; 8.5J x 19; 9J x 20; 9.5J x 21; 10J x 22 |