
| Karoser tipi nedir, Audi Q5 III (GU)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Audi Q5 III (GU) 2.0 TFSI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 6.4-7.3 Lt/100 km 36.8 - 32.2 US mpg 44.1 - 38.7 UK mpg 15.6 - 13.7 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Audi Q5 2.0 TFSI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 146-165 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 Q5 III (GU) 2.0 TFSI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 226 km/saat | 140.43 mph 0-100 km/saat: 8.6 saniye 0-60 mph: 8.2 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Audi Q5 SUV 2024 2.0 TFSI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 204 bg, 340 Nm 250.77 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Audi Q5 SUV 2024 2.0 TFSI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 2.0 Lt 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 Audi 2.0 TFSI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Audi Q5 III (GU) SUV 2024 2.0 TFSI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 Audi Q5 SUV? | 4717 mm 185.71 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 Audi Q5 SUV? | 1900 mm 74.8 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 Audi Q5 III (GU) 2.0 TFSI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 1835 Kg 4045.48 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 Audi Q5 III (GU) 2.0 TFSI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 2460 Kg 5423.37 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 Audi Q5 SUV? | 520 - 1473 Lt 18.36 - 52.02 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 Audi Q5 III (GU) 2.0 TFSI (204 Hp) Mild Hybrid plus S tronic? | 7, otomatik şanzıman S tronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | Q5 |
| Nesil | Q5 III (GU) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TFSI (204 bg) Mild Hybrid plus S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.4-7.3 Lt/100 km
36.8 - 32.2 US mpg 44.1 - 38.7 UK mpg 15.6 - 13.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 146-165 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 226 km/saat 140.43 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 111.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 185.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 1.7 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum demir fosfat (LiFePO4) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Geri kazanımdaki güç | 25 kW |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 24 bg |
| Elektrikli motor torku | 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Orta, boyuna |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 204 bg @ 4300-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 102.8 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 2000-4000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 2000-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 13.4 Lt 14.16 US qt | 11.79 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1835 Kg 4045.48 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2460 Kg 5423.37 lbs. |
| Azami yük | 625 Kg 1377.89 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1473 Lt 52.02 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4717 mm 185.71 in. |
| Genişlik | 1900 mm 74.8 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2155 mm 84.84 in. |
| Yükseklik | 1625-1662 mm 63.98 - 65.43 in. |
| Dingil Mesafesi | 2820 mm 111.02 in. |
| Ön tekerlek izi | 1645 mm 64.76 in. |
| Arka tekerlek izi | 1637 mm 64.45 in. |
| ön çıkıntı | 935 mm 36.81 in. |
| arka çıkıntı | 962 mm 37.87 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Yaklaşım açısı | 16.6° |
| Kalkış açısı | 24.5° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 338 mm |
| Arka frenler | Disk, 330 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/70 R17; 235/60 R18; 235/55 R19; 255/45 R20; 255/40 R21 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 8J x 18; 8J x 19; 8J x 20; 8.5J x 21 |