
| Av vilken typ är karosseriet, Hycan V09? | Minibuss , MPV , 5 dörrar, 7 platser |
|---|---|
| Hur mycket kan den tillryggalägga på enbart sröm, 95.16 kWh (275 Hp)? | 620 km 385.25 mi |
| Vad är elförbrukningen, Hycan V09 95.16 kWh (275 Hp)? | 16.3 kWh/100 km 26.23 kWh/100 mi 128 MPGe 6.1 km/kWh 3.8 mi/kWh |
| Hur snabb är bilen, 2023 V09 95.16 kWh (275 Hp)? | 190 km/t | 118.06 mph |
| Vad har motorn för toppeffekt, Hycan V09 Minibuss , MPV 2023 95.16 kWh (275 Hp)? | 275 hk, 335 Nm 247.08 lb.-ft. |
| Vilken är typen av drivning, Hycan V09 Minibuss , MPV 2023 95.16 kWh (275 Hp)? | Framhjulsdrift . BEV (Elbil). En elmotor driver framhjulen. |
| Vad har fördonet för längd, 2023 Hycan V09 Minibuss , MPV ? | 5215 mm 205.31 in. |
| Hur bred är bilen, 2023 Hycan V09 Minibuss , MPV ? | 1967 mm 77.44 in. |
| Hur mycket väger bilen, 2023 Hycan V09 95.16 kWh (275 Hp)? | 2655 kg 5853.27 lbs. |
| Vad är den maximala tillåtna massan, 2023 Hycan V09 95.16 kWh (275 Hp)? | 3300 kg 7275.25 lbs. |
| Hur mycket bagageutrymme, 2023 Hycan V09 Minibuss , MPV ? | 610 - 3010 l 21.54 - 106.3 cu. ft. |
| Hur många växlar har lådan, Vilken typ av växellåda har den, 2023 Hycan V09 95.16 kWh (275 Hp)? | 1, Automat |
| Märke | Hycan |
|---|---|
| Modell | V09 |
| Generation | V09 |
| Modifikation (motor) | 95.16 kWh (275 hk) |
| fabrikstillverkning, början | Oktober, 2023 år |
| fabrikstillverkning, slut | 2025 år |
| Framdrivningssytemets arkitektur | BEV (Elbil) |
| Karosseri | Minibuss , MPV |
| Antal platser | 7 |
| Antal dörrar | 5 |
| Typ bränsle | Elektricitet |
|---|---|
| Toppfart | 190 km/t 118.06 mph |
| Vikt/effektförhållande | 9.7 kg/hk, 103.6 hk/ton |
| Vikt/Vridmoment förhållande | 7.9 kg/Nm, 126.2 Nm/ton |
| Brutto batterikapacitet | 95.16 kWh |
|---|---|
| Batterispänning | 800 V |
| Batteriteknik | Litiumjärnfosfat (LiFePO4) |
| Batteriets plats | Nedanför golvet |
| Elektrisk räckvidd (CLTC) | 620 km 385.25 mi |
| Genomsnittlig Energiförbrukning (CLTC) | 16.3 kWh/100 km
26.23 kWh/100 mi 128 MPGe 6.1 km/kWh 3.8 mi/kWh |
| Laddningsportar | Logga in för att se. |
| Elmotor 1 | |
| Elektrisk motoreffekt | 275 hk |
| Elektrisk Vridmoment | 335 Nm 247.08 lb.-ft. |
| Elmotorns placering | Framaxel, tvärgående |
| Typ av elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 275 hk |
| System Vridmoment | 335 Nm 247.08 lb.-ft. |
| Egen massa | 2655 kg 5853.27 lbs. |
|---|---|
| Tillåten massa | 3300 kg 7275.25 lbs. |
| Maximal lastkapacitet | 645 kg 1421.98 lbs. |
| Minimalt volym av bagagehylla | 610 l 21.54 cu. ft. |
| Maximal volym av bagagehylla | 3010 l 106.3 cu. ft. |
| Längd | 5215 mm 205.31 in. |
|---|---|
| Bredd | 1967 mm 77.44 in. |
| Höjd | 1910 mm 75.2 in. |
| Hjulbas | 3170 mm 124.8 in. |
| Spårvidd fram | 1672 mm 65.83 in. |
| Spårvidd bak | 1677 mm 66.02 in. |
| Frigångshöjd | 160 mm 6.3 in. |
| Dragkoefficient (Cd) | 0.265 |
| Vändcirkel | 12.3 m 40.35 ft. |
| Approach vinkel | 17° |
| Avgångsvinkel | 14° |
| rampvinkeln | 12.5° |
| plaskdjup | 450 mm 17.72 in. |
| Drivverkets arkitektur | En elmotor driver framhjulen. |
|---|---|
| Bedrivning | Framhjulsdrift |
| Antal växlar och typ av växellåda | 1 växlar, Automat |
| Hjulupphängning fram | Oberoende typ McPherson med spiralfjäder och antirullstång |
| Hjulupphängning bak | Oberoende flerlänksfjäderupphängning med stabilisator |
| Bromssystem fram | Vent skivor |
| Bromssystem bak | disk- ventil |
| Hjälpsystem | ABS (Antiblockeringssystem) |
| Styrsystem | Rack och drev |
| Servostyrning | Elektrisk förstärkare |
| Storlek däck | 255/55 R19; 255/50 R20 |
| Storlek av | 19; 20 |