
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van? | Βαν, 4-5 Πόρτες, 2-3 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | 3.6-7.7 l/100 km 65.3 - 30.5 US mpg 78.5 - 36.7 UK mpg 27.8 - 13 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Volkswagen Transporter 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | 83-100 g/km CO2 Euro 6e |
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | 49-56 km 30.45 - 34.8 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | 12.3-13.9 κιλοβατώρα/100 χλμ 19.79 - 22.37 kWh/100 mi 170 - 151 MPGe 8.1 - 7.2 km/kWh 5.1 - 4.5 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2025 Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 11 δευτ 0-60 mph: 10.5 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Volkswagen Transporter Βαν 2025 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | 232 Hp, 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Volkswagen Transporter Βαν 2025 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | 2.5 l 2488 cm3 151.83 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2025 Volkswagen 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Volkswagen Transporter (T7) Panel Van Βαν 2025 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). O κινητήρας εσωτερικής καύσης και ο ηλεκτροκινητήρας κινούν τους εμπρός τροχούς του αυτοκινήτου με δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2025 Volkswagen Transporter Βαν? | 5050 mm 198.82 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2025 Volkswagen Transporter Βαν? | 2275 mm 89.57 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2025 Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | 1963-2013 κιλά 4327.67 - 4437.91 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2025 Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | 3025 κιλά 6668.98 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2025 Volkswagen Transporter Βαν? | 5198 l 183.57 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2025 Volkswagen Transporter (T7) Panel Van 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1? | αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων CVT |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Volkswagen |
| μοντέλο | Transporter |
| παραγωγή | Transporter (T7) Panel Van |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 2.5 (232 Hp) eHybrid CVT L1H1 |
| έναρξη της παραγωγής | 2025 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | Βαν |
| Καθίσματα | 2-3 |
| Πόρτες | 4-5 |
| Εκτέλεση | |
| κατανάλωση καυσίμου, Χαμηλή (WLTP) | 6.6-7 l/100 km
35.6 - 33.6 US mpg 42.8 - 40.4 UK mpg 15.2 - 14.3 km/l |
| κατανάλωση καυσίμου, Μεσαία (WLTP) | 4.9-6.3 l/100 km
48 - 37.3 US mpg 57.6 - 44.8 UK mpg 20.4 - 15.9 km/l |
| κατανάλωση καυσίμου, Υψηλή (WLTP) | 6.1-6.5 l/100 km
38.6 - 36.2 US mpg 46.3 - 43.5 UK mpg 16.4 - 15.4 km/l |
| κατανάλωση καυσίμου, Εξαιρετική υψηλή (WLTP) | 8.7-9.9 l/100 km
27 - 23.8 US mpg 32.5 - 28.5 UK mpg 11.5 - 10.1 km/l |
| κατανάλωση καυσίμου,συνδυασμένη (WLTP) | 3.6-7.7 l/100 km
65.3 - 30.5 US mpg 78.5 - 36.7 UK mpg 27.8 - 13 km/l |
| Εκπομπές CO2 (WLTP) | 83-100 g/km |
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 11 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 11 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 10.5 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 160 km/h 99.42 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 6e |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 8.5 κιλά/Hp, 118.2 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 9.6 κιλά/Nm, 104.4 Nm/τόνος |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Καθαρή (χρησιμοποιήσιμη) χωρητικότητα μπαταρίας | 16.5 kWh |
| Τάση μπαταρίας | 323 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (WLTP) | 49-56 km 30.45 - 34.8 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (WLTP) | 12.3-13.9 κιλοβατώρα/100 χλμ
19.79 - 22.37 kWh/100 mi 170 - 151 MPGe 8.1 - 7.2 km/kWh 5.1 - 4.5 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 152 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Ενσωματωμένο στη μετάδοση |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 232 Hp |
| Μηχανή εσωτερικής καύσης | |
| δύναμη | 118 Hp |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 47.4 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | Duratec |
| Κυβισμός κινητήρα | 2488 cm3 151.83 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 89 mm 3.5 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 100 mm 3.94 in. |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Ψεκασμός πολλαπλών σημείων |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC, VCT |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 1963-2013 κιλά 4327.67 - 4437.91 lbs. |
| Μέγιστο βάρος | 3025 κιλά 6668.98 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 1012-1062 κιλά 2231.08 - 2341.31 lbs. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 5198 l 183.57 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 170 κιλά 374.79 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 2300 κιλά 5070.63 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 92 κιλά 202.83 lbs. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 5050 mm 198.82 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 2275 mm 89.57 in. |
| ύψος | 1970 mm 77.56 in. |
| μεταξόνιο | 3100 mm 122.05 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 958 mm 37.72 in. |
| Πίσω πρόβολος | 992 mm 39.06 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 164 mm 6.46 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.9-12.5 m 39.04 - 41.01 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 16.4° |
| Γωνία φυγής | 16.5° |
| γωνία ράμπας | 13.1° |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | O κινητήρας εσωτερικής καύσης και ο ηλεκτροκινητήρας κινούν τους εμπρός τροχούς του αυτοκινήτου με δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. |
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων CVT |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 215/65 R16; 215/60 R17; 235/50 R19 |
| μέγεθος των ζάντων | 6.5J x 16; 6.5J x 17; 7.5J x 19 |