
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Toyota Bozhi 7? | Σεντάν , 4 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 700 Max 88.13 kWh (281 Hp) Electric? | 700-710 km 434.96 - 441.17 mi |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Toyota Bozhi 7 Σεντάν 2026 700 Max 88.13 kWh (281 Hp) Electric? | 281 Hp, 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Toyota Bozhi 7 Σεντάν 2026 700 Max 88.13 kWh (281 Hp) Electric? | Πισωκίνητο. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Toyota Bozhi 7 Σεντάν ? | 5130 mm 201.97 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Toyota Bozhi 7 Σεντάν ? | 1965 mm 77.36 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Toyota Bozhi 7 700 Max 88.13 kWh (281 Hp) Electric? | 2235-2255 κιλά 4927.33 - 4971.42 lbs. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Toyota Bozhi 7 700 Max 88.13 kWh (281 Hp) Electric? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Toyota |
| μοντέλο | Bozhi 7 |
| παραγωγή | Bozhi 7 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 700 Max 88.13 kWh (281 Hp) Electric |
| έναρξη της παραγωγής | 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | Σεντάν |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 4 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 8 κιλά/Hp, 125.7 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 7 κιλά/Nm, 143.2 Nm/τόνος |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 88.13 kWh |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Φωσφορικό λίθιο σίδηρο (LiFePO4) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 700-710 km 434.96 - 441.17 mi |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 281 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 281 Hp |
| Ροπή συστήματος | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 2235-2255 κιλά 4927.33 - 4971.42 lbs. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 5130 mm 201.97 in. |
| πλάτος | 1965 mm 77.36 in. |
| ύψος | 1491-1506 mm 58.7 - 59.29 in. |
| μεταξόνιο | 3020 mm 118.9 in. |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια , Ανάρτηση αέρα - Προαιρετική |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων, Ανάρτηση αέρα - Προαιρετική |
| Εμπρός φρένα | δίσκος |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 245/45 R20 |
| μέγεθος των ζάντων | 20 |