
| Karoser tipi nedir, Volvo S60 III? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Volvo S60 III Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | 0.7-1.1 Lt/100 km 336 - 213.8 US mpg 403.5 - 256.8 UK mpg 142.9 - 90.9 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Volvo S60 Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | 16-25 g/km CO2 Euro 6d |
| Tamamen elektrikli şekilde ne kadar gidebilir, Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | 75-94 km 46.6 - 58.41 mi |
| Elektrik tüketimi ne kadar, Volvo S60 III Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | 16.9-20 kWh/100 km 27.2 - 32.19 kWh/100 mi 124 - 105 MPGe 5.9 - 5 km/kWh 3.7 - 3.1 mi/kWh |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2022 S60 III Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | 180 km/saat | 111.85 mph 0-100 km/saat: 5.3 saniye 0-60 mph: 5 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Volvo S60 Sedan 2022 Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | 350 bg, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Volvo S60 Sedan 2022 Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | 2.0 Lt 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2022 Volvo Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Volvo S60 III Sedan 2022 Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç). İYM aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir, elektrik motoru, tam elektrikli modda, sadece İYM'den veya karışık modda hareket imkanı ile aracın arka tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2022 Volvo S60 Sedan? | 4778 mm 188.11 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2022 Volvo S60 Sedan? | 1850 mm 72.83 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2022 Volvo S60 III Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | 2039 Kg 4495.23 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2022 Volvo S60 III Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2022 Volvo S60 Sedan? | 390 Lt 13.77 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2022 Volvo S60 III Recharge 2.0 T6 (350 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic? | 8, otomatik şanzıman Geartronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | S60 |
| Nesil | S60 III |
| Modifikasyonu (Motor) | Recharge 2.0 T6 (350 bg) Plug-in Hybrid AWD Geartronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 0.7-1.1 Lt/100 km
336 - 213.8 US mpg 403.5 - 256.8 UK mpg 142.9 - 90.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 16-25 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| 100 km/saat - 0 | 35 m |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 5.8 Kg/bg, 171.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 171.7 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 18.8 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 14.9 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Merkezi tünelde |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 75-94 km 46.6 - 58.41 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 16.9-20 kWh/100 km
27.2 - 32.19 kWh/100 mi 124 - 105 MPGe 5.9 - 5 km/kWh 3.7 - 3.1 mi/kWh |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 145 bg |
| Elektrikli motor torku | 309 Nm 227.91 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Sistem gücü | 350 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 253 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 128.5 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4204T52 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2039 Kg 4495.23 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Azami yük | 461 Kg 1016.33 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 390 Lt 13.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4778 mm 188.11 in. |
| Genişlik | 1850 mm 72.83 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1916 mm 75.43 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2040 mm 80.31 in. |
| Yükseklik | 1426 mm 56.14 in. |
| Dingil Mesafesi | 2872 mm 113.07 in. |
| Ön tekerlek izi | 1593-1610 mm 62.72 - 63.39 in. |
| Arka tekerlek izi | 1593-1610 mm 62.72 - 63.39 in. |
| Yerden yükseklik | 138 mm 5.43 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 11.4-12.1 m 37.4 - 39.7 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir, elektrik motoru, tam elektrikli modda, sadece İYM'den veya karışık modda hareket imkanı ile aracın arka tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Geartronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Yay |
| Ön frenler | Disk, 296x28-371x32 mm |
| Arka frenler | Disk, 302x12-320x20 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R16; 225/50 R17; 235/45 R18; 235/40 R19; 245/35 R20 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7J x 17; 8J x 18; 8J x 19; 8J x 20 |