
| Karoser tipi nedir, Toyota RAV4 V (facelift 2021)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Toyota RAV4 V (facelift 2021) 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | 1.0 Lt/100 km 235.2 US mpg 282.5 UK mpg 100 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Toyota RAV4 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | 22 g/km CO2 Euro 6d-ISC-FCM |
| Tamamen elektrikli şekilde ne kadar gidebilir, 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | 75 km 46.6 mi |
| Elektrik tüketimi ne kadar, Toyota RAV4 V (facelift 2021) 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | 16.6 kWh/100 km 26.72 kWh/100 mi 126 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2021 RAV4 V (facelift 2021) 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | 180 km/saat | 111.85 mph 0-100 km/saat: 6.0 saniye 0-60 mph: 5.7 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Toyota RAV4 SUV 2021 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | 306 bg, 227 Nm 167.43 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Toyota RAV4 SUV 2021 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | 2.5 Lt 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2021 Toyota 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Toyota RAV4 V (facelift 2021) SUV 2021 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç). Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2021 Toyota RAV4 SUV? | 4600 mm 181.1 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2021 Toyota RAV4 SUV? | 1855 mm 73.03 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2021 Toyota RAV4 V (facelift 2021) 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | 1835-1925 Kg 4045.48 - 4243.9 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2021 Toyota RAV4 V (facelift 2021) 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | 2510 Kg 5533.6 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2021 Toyota RAV4 SUV? | 490 - 1604 Lt 17.3 - 56.64 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2021 Toyota RAV4 V (facelift 2021) 2.5 (306 Hp) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT? | otomatik şanzıman eCVT |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | RAV4 |
| Nesil | RAV4 V (facelift 2021) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (306 bg) Plug-in Hybrid AWD-i eCVT |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 1.0 Lt/100 km
235.2 US mpg 282.5 UK mpg 100 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 22 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.0 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.0 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5.7 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 6 Kg/bg, 166.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.1 Kg/Nm, 123.7 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 18.1 kWh |
| Batarya voltajı | 355 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 75 km 46.6 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 16.6 kWh/100 km
26.72 kWh/100 mi 126 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 182 bg |
| Elektrikli motor torku | 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | 5NM |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 54 bg |
| Elektrikli motor torku | 121 Nm 89.25 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | 4NM |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Sistem gücü | 306 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 185 bg |
| Litre başına güç | 74.4 bg/Lt |
| Tork | 227 Nm @ 3200-3700 dev/dak 167.43 lb.-ft. @ 3200-3700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A25A-FXS |
| Motor hacmi | 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 103.4 mm 4.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 14:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 6.7 Lt 7.08 US qt | 5.9 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1835-1925 Kg 4045.48 - 4243.9 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2510 Kg 5533.6 lbs. |
| Azami yük | 585-675 Kg 1289.7 - 1488.12 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 490 Lt 17.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1604 Lt 56.64 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4600 mm 181.1 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1685 mm 66.34 in. |
| Dingil Mesafesi | 2690 mm 105.91 in. |
| Yerden yükseklik | 180 mm 7.09 in. |
| Yaklaşım açısı | 17.5° |
| Kalkış açısı | 20° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman eCVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/60 R18; 235/55 R19 |
| Jant Boyutu | 7.0J x 18; 7.5J x 19 |