
| Karoser tipi nedir, Toyota Crown XVI Sport (S236)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Toyota Crown XVI Sport (S236) 2.5 D-4S (306 Hp) Plug-in Hybrid E-Four e-CVT? | 4.9 Lt/100 km 48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/Lt |
| Tamamen elektrikli şekilde ne kadar gidebilir, 2.5 D-4S (306 Hp) Plug-in Hybrid E-Four e-CVT? | 90 km 55.92 mi |
| Elektrik tüketimi ne kadar, Toyota Crown XVI Sport (S236) 2.5 D-4S (306 Hp) Plug-in Hybrid E-Four e-CVT? | 16.5 kWh/100 km 26.55 kWh/100 mi 127 MPGe 6.1 km/kWh 3.8 mi/kWh |
| Motor gücü ne kadar, Toyota Crown SUV 2023 2.5 D-4S (306 Hp) Plug-in Hybrid E-Four e-CVT? | 306 bg, 219 Nm 161.53 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Toyota Crown SUV 2023 2.5 D-4S (306 Hp) Plug-in Hybrid E-Four e-CVT? | 2.5 Lt 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2023 Toyota 2.5 D-4S (306 Hp) Plug-in Hybrid E-Four e-CVT? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Toyota Crown XVI Sport (S236) SUV 2023 2.5 D-4S (306 Hp) Plug-in Hybrid E-Four e-CVT? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç). Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2023 Toyota Crown SUV? | 4720 mm 185.83 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2023 Toyota Crown SUV? | 1880 mm 74.02 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2023 Toyota Crown XVI Sport (S236) 2.5 D-4S (306 Hp) Plug-in Hybrid E-Four e-CVT? | 2030-2040 Kg 4475.38 - 4497.43 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2023 Toyota Crown XVI Sport (S236) 2.5 D-4S (306 Hp) Plug-in Hybrid E-Four e-CVT? | 2305-2315 Kg 5081.66 - 5103.7 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2023 Toyota Crown SUV? | 397 Lt 14.02 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2023 Toyota Crown XVI Sport (S236) 2.5 D-4S (306 Hp) Plug-in Hybrid E-Four e-CVT? | otomatik şanzıman e-CVT |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Crown |
| Nesil | Crown XVI Sport (S236) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 D-4S (306 bg) Plug-in Hybrid E-Four e-CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Aralık, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (WLTC) | 5.7 Lt/100 km
41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (WLTC) | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.9 UK mpg 20.8 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (WLTC) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Ağırlık/güç oranı | 6.6 Kg/bg, 150.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.3 Kg/Nm, 107.9 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTC) | 90 km 55.92 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTC) | 16.5 kWh/100 km
26.55 kWh/100 mi 127 MPGe 6.1 km/kWh 3.8 mi/kWh |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 182 bg |
| Elektrikli motor torku | 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | 5NM |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 54 bg |
| Elektrikli motor torku | 121 Nm 89.25 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | 4NM |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 306 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 177 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.2 bg/Lt |
| Tork | 219 Nm @ 3600 dev/dak 161.53 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A25A-FXS |
| Motor hacmi | 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 103.4 mm 4.07 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, VVT-iE |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2030-2040 Kg 4475.38 - 4497.43 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2305-2315 Kg 5081.66 - 5103.7 lbs. |
| Azami yük | 275 Kg 606.27 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 397 Lt 14.02 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4720 mm 185.83 in. |
| Genişlik | 1880 mm 74.02 in. |
| Yükseklik | 1570 mm 61.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2770 mm 109.06 in. |
| Ön tekerlek izi | 1605 mm 63.19 in. |
| Arka tekerlek izi | 1615 mm 63.58 in. |
| Yerden yükseklik | 165 mm 6.5 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman e-CVT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/45 R21; 235/45 R21 |
| Jant Boyutu | 8.5J x 21 |