
| Karoser tipi nedir, Porsche 918 Spyder? | Roadster, 2 Kapı, 2 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Porsche 918 Spyder 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | 3.1 Lt/100 km 75.9 US mpg 91.1 UK mpg 32.3 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Porsche 918 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | 72 g/km CO2 Euro 5 |
| Tamamen elektrikli şekilde ne kadar gidebilir, 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | 16-31 km 9.94 - 19.26 mi |
| Elektrik tüketimi ne kadar, Porsche 918 Spyder 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | 12.7 kWh/100 km 20.44 kWh/100 mi 165 MPGe 7.9 km/kWh 4.9 mi/kWh |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2013 918 Spyder 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | 345 km/saat | 214.37 mph 0-100 km/saat: 2.6 saniye 0-60 mph: 2.5 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Porsche 918 Roadster 2013 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | 887 bg, 1280 Nm 944.08 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Porsche 918 Roadster 2013 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | 4.6 Lt 4593 cm3 280.28 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2013 Porsche 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | 8, V motor |
| Aktarımı nedir, Porsche 918 Spyder Roadster 2013 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç). Bir İYM arka tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2013 Porsche 918 Roadster? | 4643 mm 182.8 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2013 Porsche 918 Roadster? | 1940 mm 76.38 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2013 Porsche 918 Spyder 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | 1674 Kg 3690.54 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2013 Porsche 918 Spyder 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2013 Porsche 918 Roadster? | 110 Lt 3.88 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2013 Porsche 918 Spyder 4.6 V8 (887 Hp) Hybrid PDK? | 7, otomatik şanzıman PDK |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Porsche |
| Model | 918 |
| Nesil | 918 Spyder |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.6 V8 (887 bg) Hybrid PDK |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 3.1 Lt/100 km
75.9 US mpg 91.1 UK mpg 32.3 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 72 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 2.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 2.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 2.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 200 km/saat | 7.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 300 km/saat | 20.9 saniye |
| Maksimum sürat | 345 km/saat 214.37 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 1.9 Kg/bg, 529.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 1.3 Kg/Nm, 764.6 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 6.8 kWh |
| Batarya voltajı | 385 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 138 Kg 304.24 lbs. |
| Batarya konumu | Yolcu kabininin arka duvarının arkasında |
| Elektrikle gidilebilen menzil (NEDC) | 16-31 km 9.94 - 19.26 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (NEDC) | 12.7 kWh/100 km
20.44 kWh/100 mi 165 MPGe 7.9 km/kWh 4.9 mi/kWh |
| Maksimum hız (yalnızca elektrikli) | 150 km/saat 93.21 mph |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 129 bg |
| Elektrikli motor torku | 210 Nm 154.89 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun maksimum devir sayısı | 16000 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 156 bg |
| Elektrikli motor torku | 375 Nm 276.59 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun maksimum devir sayısı | 9150 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Sistem gücü | 887 bg @ 8500 dev/dak |
| Sistem tork | 1280 Nm 944.08 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 608 bg @ 8700 dev/dak |
| Litre başına güç | 132.4 bg/Lt |
| Tork | 540 Nm @ 6700 dev/dak 398.28 lb.-ft. @ 6700 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 9150 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M1800 |
| Motor hacmi | 4593 cm3 280.28 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 95 mm 3.74 in. |
| Silindir içi vuruş | 81 mm 3.19 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 28.3 Lt 29.9 US qt | 24.9 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1674 Kg 3690.54 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Azami yük | 226 Kg 498.24 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 110 Lt 3.88 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4643 mm 182.8 in. |
| Genişlik | 1940 mm 76.38 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2053 mm 80.83 in. |
| Yükseklik | 1167 mm 45.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2730 mm 107.48 in. |
| Ön tekerlek izi | 1664 mm 65.51 in. |
| Arka tekerlek izi | 1612 mm 63.46 in. |
| Yerden yükseklik | 93 mm 3.66 in. |
| En az dönüş açısı | 12.7 m 41.67 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM arka tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman PDK |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 410x36 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 390x32 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 265/35 R20 Arka lastikler: 325/30 R21 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 9.5J x 20 Arka jantlar: 12.5J x 21 |